Armstrong o klasifikaci kryptoaktiv
Zatímco se trh stále vzpamatovává ze škod způsobených burzou FTX a jejího šokujícího kolapsu, Armstrong nabídl své myšlenky na regulaci kryptoměn v blogovém příspěvku, který 20. prosince zveřejnila Coinbase. Navrhl způsoby, jak by regulační orgány mohly pomoci „obnovit důvěru“ a pokročit v podnikání.
Generální ředitel Coinbase však zdůraznil, že decentralizované protokoly nejsou v tomto výpočtu faktorem.
Dále dodal: „Decentralizovaná ujednání nezahrnují zprostředkovatele [a] open-source kód a smart kontrakty jsou „nejvyšší formou zveřejnění, … transparentnost je zabudována od začátku … kryptograficky prokazatelným způsobem.“
8/ To get there we need to preserve the innovation potential of this technology. Regulation should focus on intermediaries (the centralized actors in cryptocurrency), where additional transparency and disclosure is needed.
— Brian Armstrong (@brian_armstrong) December 20, 2022
Protože se lidé angažují, CEO Coinbase prohlásil, že centralizované subjekty vyžadují kontroly „extra transparentnosti a zveřejňování“. Armstrong vyjádřil naději, že pád FTX „bude spouštěcím mechanismem, který potřebujeme ke konečnému schválení nové legislativy“.
Dále pokračoval: „Kde jsme viděli největší nebezpečí poškození spotřebitelů a v podstatě každý může souhlasit, [že regulace] by měla být provedena“, jsou burzy, depozitáři a emitenti stablecoinů.
Armstrong doporučil, aby Spojené státy začaly s regulací stablecoinů v souladu s obecnými právními předpisy o finančních službách a aby regulační orgány prosazovaly uplatňování charty státního trustu nebo charty národního trustu OCC.
CEO Coinbase klade důraz na regulaci Stablecoinů
Očekává se, že Senát v blízké budoucnosti schválí Stablecoin Transparency Act, který právě představil americký senátor Bill Hagerty.
Armstrong říká, že emitenti stablecoinů by stále měli splňovat „minimální kritéria kybernetické bezpečnosti“ a vyvinout systém černé listiny, aby vyhověli regulačním požadavkům. Emitenty by nemusely být banky, pokud by nechtěli dílčí rezervy nebo investovat do rizikovějších aktiv.
Armstrong si myslí, že jakmile bude zavedena regulace stablecoinů, regulátoři se zaměří na kryptoměnové burzy a custodiany.
CEO Coinbase uvedl, že kromě zlepšení zákonů na ochranu spotřebitele a zákazu technik manipulace s trhem by regulátoři měli uzákonit federální licenční a registrační schéma, které burzám nebo správcům umožní legálně obsluhovat zákazníky na tomto trhu.
Armstrong navrhl, že by Kongres USA měl požadovat, aby Komise pro burzu cenných papírů (SEC) a Výbor pro obchodování s komoditními futures kontrakty (CFTC) klasifikovaly každou ze 100 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace buď jako komoditu, nebo jako cenný papír, a to navzdory skutečnosti, že soudy se v této oblasti stále snaží všechno vyřešit.
Dodal: „Pokud emitenti aktiv nebudou s analýzou souhlasit, soudy mohou urovnat okrajové případy, což by posloužilo jako důležitý soubor dat, který by zbytek odvětví mohl následovat, protože nakonec budou vytvořeny miliony krypto aktiv.“
Armstrong také požádal úřady ze všech zemí, aby se podívaly za hranice toho, co se děje na jejich domácím trhu, a posoudily dopady, které může mít zahraniční firma na jejich obyvatelstvo ve světle globálního dosahu obchodů založených na kryptoměnách.
Aby bylo podnikání účinně regulováno, budou podle Armstronga muset korporace, zákonodárci, regulátoři a zákazníci z finančních trhů po celém světě – zejména ti ze zemí G20 – spolupracovat.
Uvedl také, že je stále optimistický ohledně toho, že v roce 2023 může být dosaženo značného legislativního pokroku navzdory složitosti a řadě problémů, které je třeba vyřešit.
Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.com, yahoo.com