Požadavky SECu splněny
Web3 Foundation připomněla světu, že v jejích očích splnila požadavky SECu a DOT by již neměl být považován za cenný papír. Nadace zdůraznila své úsilí řídit se pokyny Komise pro cenné papíry a burzy týkající se digitálních aktiv, stejně jako zákony USA o cenných papírech.
V novém příspěvku na Twitteru proto prohlásila, že DOT se úspěšně „morfoval“ a proto nyní již není cenným papírem, ale softwarem.
Nový příspěvek je vlastně znovu zveřejněným úryvkem od Web3 Foundation, ve kterém již v prosinci na Twitteru Angela Daltonová, působící jako poradkyně nadace, popsala, jak zástupci přijali pozvání SECu, aby „přišli a promluvili si s námi“. Nadace následně tvrdila:
„Nadace se ujistila, že byla vyřešena úplná vize SECu o přeměně tokenu, […] a také podnikla kroky ke správě distribuce DOT tokenu tak, aby žádný jednotlivec nevlastnil velké procento sítě, odmítla nákupy od VC, kteří se zajímali pouze o investiční účely, a propaguje technologii, ale ne token.“
„Nadace je přesvědčena, že DOT se proměnil a není cenným papírem. Je to software,“ uzavřela nadace. Polkadot je multichain protokolem, na kterém společně s jeho parachainovou sítí Kusamou od října 2022 fungovalo 66 blockchainů. Web3 Foundation založil Gavin Wood, spoluzakladatel Etherea. White paper Polkadotu nadace vydala v roce 2016. Polkadot byl poté spuštěn v prosinci 2021, kdy rozeběhl také parachainy.
1/ @Polkadot's native token DOT is, and always has been, co-ordinating software. Following W3F's announcement on DOT morphing into a non-security, read the thread below to learn how DOT was able to morph, what Polkadot is, and the primary goals of the network. pic.twitter.com/sAnU56GnIh
— Web3 Foundation (@Web3foundation) January 26, 2023
„Naše zkušenosti jsou pozitivní,“ uvádí nadace v příspěvku. „SEC uvítala setkání s Web3 Foundation a převládl duch otevřené komunikace a dialogu.“
Web3 Foundation poprvé prohlásila, že DOT není cenným papírem, v listopadu. Její pohled na věc však zřejmě SEC neodsouhlasila, takže se nyní snaží o ujištění a zároveň tak připomíná stěžejní body z případu SECu proti Ripplu.
Zdroj: cointelegraph.com