Marathon opět prodával své bitcoiny
Jeden z největších bitcoinových těžařů Marathon Digital Holdings oznámil, že v únoru prodal 650 z 683 bitcoinů, které v daném měsíci vytěžil. Společnost uvedla, že k tomuto kroku přistoupila, aby byla schopna zaplatit své provozní náklady.
Marathon prodal bitcoiny i v lednu, kdy uvolnil na trh 1500 BTC. Byl to vůbec první případ, kdyby se zbavil svých bitcoinů.
Navzdory lednovým a únorovým prodejům je Marathon druhým největším veřejně obchodovaným držitelem BTC s 8260 BTC na rozvaze. Více jich má jen Microstrategy.
Odstartovali výběry z Celsius, někteří budou čekat i dny
Někteří zákazníci v loňském roce zkrachovalé lending společnosti Celsius uvedli, že poprvé po 263 dnech získali příležitost vybrat si část svých aktiv (kryptoměn) z této platformy.
Podle informací, které se šíří na sociálních sítích, by se mělo jednat o prostředky, které měli klienti Celsius na účtech služby Celsius Custody.
Celsius následně informovala, že eviduje množství žádostí o výběry a z tohoto důvodu některé transakce mohou být realizovány až za několik dní.
Pokalí jde o službu Celsius Custody, poškození klienti mají šanci dostat se k většině svých aktiv, zatímco v případě služeb Earn a Borrow, na kterých úročili své vklady, jsou vyhlídky pesimističtější. Poslední zprávy hovoří o plánované možnosti vybrat si 72,5 % z těchto prostředků, avšak do maximální výše 7 575 dolarů.
Soudce „pokáral“ SEC v kauze Binance.US a Voyager
Konkurzní soudce zkrachovalé společnosti Voyager Digital, Michael Wiles, měl údajně zkritizovat Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) za způsob, jakým namítá proti navrhovanému prodeji společnosti Voyager kryptoměnové burze Binance.US za přibližně 1,02 miliardy dolarů.
Soudce měl údajně uvést, že SEC žádá “zastavit každého, kdo je v jejích stopách”, aniž by detailněji vysvětlila, z čeho má v případě této plánované akvizice obavy.
SEC v námitce, kterou podala 22. února, uvedla, že akvizice může porušovat zákony o cenných papírech. Voyager tvrdí, že nabídka od Binance.US je nejvyšší a nejlepší, jakou obdrželi. Pokud by Binance.US získala tuto firmu, údajně by byli klienti Voyager schopni dopracovat se k zhruba 70 % svých vkladů.
Jednání o bankrotu Voyger by mělo pokračovat dnes 3. března.
Onchain platební most mezi Ruskem a Čínou
Moskevská úvěrová banka vydala bankovní záruku založenou na ruské blockchainové síti denominovanou v čínské měně. Následně oznámila, že jde o první produkt tohoto typu v zemi. Záruka přesahuje 100 milionů čínských juanů, což je přibližně 144 tisíc dolarů.
Podle všeho jde o signál vedoucí k tomu, že finanční transakce mezi Ruskem a Čínou budou moci být v již poměrně blízké budoucnosti realizovány i prostřednictvím technologie, na které jsou postaveny i kryptoměny. Rusko může tímto způsobem částečně obcházet i sankce ze západu.
Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com, coindesk.com