Část republikánů nesouhlasí s kroky Bílého domu vůči kryptoměnám
V době, kdy Bílý dům ohlásil nové plány týkající se regulace kryptoměn, které se podle všeho mohou zásadně dotknout i těžařů Bitcoinu, dává část republikánů jasně najevo, že s kroky administrativy Joea Bidena vůči kryptoměnám nesouhlasí.
Ve zprávě ze 6. března republikáni ze Sněmovny reprezentantů Výboru pro finanční služby uvedli, že kroky Bílého domu jsou “útokem na ekosystém digitálních aktiv.”
,,Za poslední dva roky Bidenova administrativa vydala prohlášení a navrhla tvorbu pravidel, které nevhodně ovlivnily ekosystém digitálních aktiv,” uvedl Patrick McHenry, který se stal letos předsedou zmiňovaného výboru.
McHenry dodal, že kvůli opatřením, která přijímá Bílý dům, “hrozí, že průmysl kolem kryptoměn opustí Spojené státy americké a odejde do zámoří.“
SEC nepřímo může za problémy FTX, tvrdí Mike Belshe
Mike Belshe, zakladatel kryptoměnové společnosti BitGo, včera svědčil před Sněmovnou reprezentantů USA pro finanční služby a během svého projevu ostře zkritizoval Americkou komisi opro cenné papíry a burzu (SEC). Tu dokonce nepřímo obvinil, že její nesprávným přístupem k sektoru kryptoměn může i za kolaps burzy FTX.
Belsche konkrétně poukázal na fakt, že kdyby SEC schválila spotové Bitcoin ETF, američtí investoři by měli možnost přejít k tomuto přísně regulovanému investičnímu produktu, a neskončily by „v rukou“ podvodné hráče, jako byla například zbankrotovaná burza FTX, která okradla své klienty o miliardy dolarů.
Šéf BitGo také uvedl, že mají své vlastní zkušenosti se SEC, se kterou jsou v kontaktu již od roku 2018. Poznamenal však, že SEC neférově „trestá“ firmy, které se snaží hrát v souladu s pravidly a komunikovat s ní, a na trh s kryptoměnami používá „tvrdé kladivo“.
V souvislosti s Bitcoin ETF se zmiňuje zejména soudní spor mezi SEC a žalující Grayscale. Po tomto týdenním slyšení před panelem tří amerických soudců analytici Bloomberg Intelligence odhadují, že Grayscale má 70% šanci uspět, což by mohlo vést ke schválení konverze jejího produktu GBTC na vůbec první spotové Bitcoin ETF v USA.
SWIFT pokročil s testováním CBDC
Společnost Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications nebo prostě jen SWIFT pokročila s pilotním projektem testování propojení její technologie s různými digitálními měny centrálních bank (CBDC).
Firma, která se stále vypořádává s množství, mezinárodních transakcí, uvedla, že během 12-týdenního testovacího období simulovala téměř 5000 transakcí mezi dvěma různými blockhainovými sítěmi a stávajícími fiatovými platebními systémy.
Pilotního projektu se mělo zúčastnit 18 finančních institucí včetněRoyal Bank of Canada, Banque de France, Société Generale, BNP Paribas, Monetary Authority of Singapur, HSBC, Deutsche BundesbankzdaNatWest.
SWIFT následně oznámil, že po úspěšném prvním kole testování plánuje spustit druhou fázi, v rámci které vyvine vlastní řešení propojení CBDC do beta verze jejího platebního systému.
Buterin dostává další shitcoiny
Vitalik Buterin tento týden prodal několik kryptoměn, kterému mu v minulosti poslali tvůrci daných projektů, čímž realizoval odhadovaný zisk až 700 000 dolarů.
Zakladatel Etheruem také upozornil, že dané projekty nepodporuje a označil je za „shitcoiny“, přičemž zdůraznil, že lidé, kteří do nich investují, mohou o všechno přijít.
Mimo jiné šlo o tokeny SHIK, jejichž cena se následně propadla o více než 80 % či tokeny CultDAO nebo Mops.
Komunita kolem těchto kryptoměn na slova a kroky Buterina však reagovala zřejmě tak, jak vůbec nečekal, jelikož na jeho adrese přistálo podle analytické platformy PeckShield dalších 3,4 milionu tokenů BITE za přibližně 9250 dolarů.
Zdroje: cointelegraph.com,cointelegraph.com,cointelegraph.com,cointelegraph.com