Uživatelé softwarové kryptoměnové peněženky Trust Wallet tak získají možnost převést kryptoměny na fiatové měny přímo v aplikaci této peněženky.
Funkce tak eliminuje potřebu převádět prostředky na centralizovanou burzu, na které dojde k prodeji digitálních aktiv.
Znamená to, že uživatelé Trust Wallet dokáží realizovat prodej, aniž by museli riskovat převod na burzu, kde již kryptoměny nejsou v jejich „rukách“ (nespravují jejich privátní klíče) a platit s tím související transakční poplatky.
Funkce off-ramp by měla být podle lídra Trust Wallet Erica Changa přínosem pro zákazníky zejména v době turbulentních trhů, kdy jsou kryptoměnové platformy pod přísným dohledem regulátorů.
Trust Wallet nabízí přístup až k 64 různým blockchainům a údajně má více než 60 milionů uživatelů.
Peněženka se dá využívat i k interakci s DeFi, neboli protokoly decentralizovaných aplikací fungujících na smart chainech. Přes Trust Wallet lze tak nejen kupovat kryptoměny, ale zapojovat se i do stakingu či obchodování kryptoměn.
Nutno je zdůraznit, že Trust Wallet je stále jen horkou peněženkou, což znamená, že je připojena k internetu.
To znamená, že uživatel má sice pod kontrolou své privátní klíče (na rozdíl od burzy), ale není tak bezpečná jako hardwarová peněženka, u které je privátní klíč (seed) offline, neboli nenapadnutelný z dálky (hackerem).
Nejlepší hardwarové peněženky jsme recenzovali v tomto článku.
Zdroj: cointelegraph.com