Populární sociální síť Twitter se údajně chystá zavést novou funkci, která uživatelům umožní obchodovat s kryptoměnami a akciemi. Jak informovala televize CNBC, nová funkce se spouští ve spolupráci s fintech společností eToro.
Uživatelé Twitteru si budou moci prohlížet tržní grafy pro širší škálu finančních nástrojů a nakupovat nebo prodávat kryptoměnová a jiná aktiva prostřednictvím eToro. Nejnovější partnerství mezi platformou sociálních médií a fintechovou firmou rozšíří na Twitteru funkci cashtags. V současnosti tato funkce umožňuje uživatelům prohlížet obchodní údaje v reálném čase ze služby TradingView.
„Twitter se stal opravdu důležitou součástí komunity drobných investorů. Je místem, kam chodí mnoho lidí, aby získali přístup k finančním zprávám a vědomostem. Myslíme si, že $Cashtagy mohou v této konverzaci hrát ústřední roli. Už nyní získávají velkou popularitu,“ řekl mluvčí eToror.
Nové finanční funkce jsou přístupné prostřednictvím karty „Zobrazit na eToro“, která uživatele přesměruje na obchodní platformu eToro. Tato společnost, založená v roce 2007, představila funkce obchodování s kryptoměnami a kryptopeněženku v roce 2019.
První významné partnerství Twitteru?
Nejnovější partnerství by bylo zároveň první významnou dohodou Twitteru, od nástupu Elona Muska na pozici generálního ředitele poté, co loni získal tuto sociální síť za 44 miliard dolarů. Yoni Assia, generální ředitel společnosti eToro, označil toto partnerství za perfektní shodu a věří, že tato funkce pomůže přilákat na platformu nových uživatelů.
Assia poznamenal, že finanční Twitter se stal poměrně velkým trendem a byl klíčem k rozmachu maloobchodního obchodování v roce 2021. Dodal, že počet vyhledávání „cashtagů“ vzrostl na miliony. Na druhé straně, Musk v nedávném rozhovoru řekl, že chce, aby se Twitter stal největší finanční institucí na světě.
Musk již dříve představil myšlenku vytvořit ze služby Twitter „superaplikaci“. Měla by zaměření na vybudování ekosystému, který by uživatelům nabídl přístup k více online službám na jednom místě. Koncept superaplikace je poměrně populární v Číně, kde takové aplikace fungují jako brána ke všemu, co spotřebitel potřebuje v každodenním životě. Například WeChat nabízí okamžité zasílání zpráv, sociální sítě, rezervace cest a hotelů, bankovnictví a další služby.
Zdroj: cointelegraph.com