Binance popřela nejnovější obvinění
Největší kryptoměnová burza Binance popřela obvinění tvrdící, že v letech 2020 a 2021 špatně hospodařila s finančními prostředky svých zákazníků. Tuto zprávu zveřejnila agentura Reuters, která uvedla, že Binance spojovala prostředky zákazníků se svými vlastními příjmy a porušila tak bankovní předpisy USA, které vyžadují, aby byly peníze klientů a peníze firmy uchovávány odděleně. Reuters uvedla, že Binance tak činila do značné míry skrze dnes již zbankrotovanou banku Silvergate. Binance však tvrzení z článku Reuters vehementně odmítla.
,,Tento příběh je tak slabý, že museli uvést do popředí: „Reuters nenašel žádný důkaz, že peníze klientů Binance byly ztraceny nebo odebrány“ v transparentním pokusu chránit se před žalobou na urážku na cti. Pod to pak umístili 1000 slov konspiračních teorií ( které jsme vysvětlili jako nepravdivé) s nulovými důkazy kromě “bývalého insidera,” uvedl šéf komunikace Binance Patrick Hillmann.
Let me explain just how desperate a journalist @Reuters is to publish a negative story. The whole base of their story this morning, is that when users purchased BUSD (Paxos) from Binance, they were taken to a transaction page that had the term “deposit” on it. Users were making a…
— Patrick Hillmann (@PRHillmann) May 23, 2023
Ethereum může být komodita i cenný papír
Bývalý komisař americké komise pro komoditní futures (CFTC) a americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Dan Berkovitz konstatoval v podcastu „Unchained“ s Laurou Shin, že kryptoměna Ethereum může být z právního hlediska assetem, který spadá pod jurisdikci obou .
Berkovitz uvedl, že vzhledem k překrývajícím se právním definicím komodit a cenných papírů je opravdu možné, ačkoli to zní kuriózně, klasifikovat Ethereum za obojí.
,,Zákon mluví jasně. Něco může být ve skutečnosti zbožím i cenným papírem,“ uvedl a dodal, že zmatek vzniká z důvodu, že komodity nejsou čistě fyzickými položkami, jako je pšenice nebo oves, ale že mohou být čímkoli, co spadá do působnosti „futures kontraktu“. ,,To vysvětluje, proč je pojem futures součástí názvu samotné CFTC,” dodal.
Ledger odkládá službu Ledger Recover
Společnost Ledger, která vyrábí stejnojmenné hardwarové peněženky pro kryptoměny, oznámila, že odkládá po masivní kritice kryptoměnové komunity spuštění avizované služby Ledger Recover.
🟠 BREAKING:
Ledger backtracks and announces to open source the Ledger Recover protocol 👀 pic.twitter.com/ZCO8J7UgJe— Bitgrow Lab⚡️ (@Bitgrow_Lab) May 23, 2023
Předseda představenstva a CEO Ledger Pascal Gauthier uvedl, že oznámení této služby a zpětná reakce komunity byla „pokořující zkušenost“ a tvrdá lekce pro Ledger ve věci komunikace a PR.
,,Nesprávně jsme komunikovali uvedení tohoto produktu. Naším záměrem nebylo překvapit lidi. Proto chápeme směřování komunity a omlouváme se za nedorozumění.“
Gauthier uvedl, že společnost urychlí své plány na open source řešení jejich kódové základny. Začne se základními komponenty operačního systému a “funkce Ledger Recover nebude vydána, dokud se tato věc nedokončí.”
Ledger CEO and their CTO put out messages an hour ago saying the controversial firmware update will be postponed until further notice. They'll also
– Open source Ledger Recover
– Publish Recover whitepaper
– Make Recover auditable
– and gradually open source most of OSwdyt? pic.twitter.com/lkbqtXjJpf
— okHOTSHOT (@NFTherder) May 23, 2023
Tématu kritiky funkce Ledger Recover jsme věnovali na webu Kryptonovinky více článků. Ve zkratce jde o to, že Ledger plánoval zpřístupnění funkce, která privátní klíč (seed) exportuje do cloudů, což by znamenalo, že seed opustí hardwarovou peněženku. To je ovšem v kontrastu s tím, za jakým účelem taková peněženka vůbec vzniká, čili držet klíče mimo online svět.
Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com