Texaský anti-bitcoin zákon neprošel!
Návrh zákona v Texasu, který by zkomplikoval život bitcoinovým těžařům v dosud crypto-friendly americkém státě, neprošel přes Výbor ve Sněmovně reprezentantů státu Texas, což znamená, že byl pozastaven. Návrh zákona SB 1761 předtím jednomyslně prošel státním senátem.
Zákon chtěl omezit výhody a úlevy pro těžaře BTC, kteří například dostávali kredity za vypnutí svých operací, když rozvodná síť zaznamenala nárůst poptávky. Jinak řečeno pokud by prošel, výrazně by omezil benefity pro těžaře BTC v tomto státě.
„Toto vítězství zajišťuje, že energetické inovace budou v USA nadále růst a vyzdvihuje sílu bitcoinové komunity,“ uvedl Dennis Porter, advokát, který se ve věci angažoval jménem texaskách těžařů.
₿𝗥𝗘𝗔𝗞𝗜𝗡𝗚: The anti-bitcoin mining bill in Texas has officially failed to pass. Texas remains open and welcoming to #bitcoin mining. pic.twitter.com/Mte87W4WN3
— Documenting ₿itcoin 📄 (@DocumentingBTC) May 31, 2023
Koupit banku problém nevyřeší, tvrdí CZ
Šéf burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) uvedl, že nemá zájem koupit banku, aby tím vyřešil problémy kryptoměnových burz v čele s Binance. Kryptoburzy mají stále větší problém s tím, že klesá počet tradičních bank, které jsou s krpytoburzami ochotny spolupracovat, aby asistovaly při realizaci mostu mezi fiatovým světem a digitálními měnami.
CZ se vyjádřil tímto způsobem i v souvislosti s problémy Binance v Austrálii, kde jeho burza stále nenašla instituci, která by jí asistovala při převodech krypto do australských dolarů poté, co její původní partner z partnerství vycouval.
„Skutečnost je mnohem složitější než koncept. Koupíte si jednu banku, ta funguje jen v jedné zemi a stále musíte jednat s bankovními regulátory dané země. Neznamená to, že si můžete koupit banku a dělat, co chcete,“ uvedl CZ k otázce, zda by Binance nevyřešila tyto problémy vlastněním jedné nebo více bank ve světě.
„Pokud bankovní regulační orgány řeknou: „Vězte, že nemůžete pracovat s kryptoměnami“, mohou vám odebrat licenci,“ dodal.
Umožní Binance institucím držet kolaterál v bance?
O Binance se mezitím píše i v souvislosti se spekulacemi, podle kterých zvažuje, že svým solventním klientům umožní ponechat si jejich obchodní kolaterál v bance namísto na samotné platformě Binance.
Tento krok by mohl být atraktivní pro institucionální obchodníky s digitálními aktivy, kteří mají obavy o své finance po kolapsu burzy FTX.
Instituce by tak mohly využívat bankovní vklady jako kolaterál pro maržové obchodování na spotových a derivátových trzích.
V souvislosti se službou se zmiňuje švýcarská banka FlowBank a Bank Frick z Lichtenštejnska.
Stáhnou některá obvinění vůči SBF?
Sam Bankman Fried (SBF), zakladatel zbankrotované burzy FTX, by se mohl vyhnout některým žalobám v USA, pokud Bahamy nedají výjimku Spojeným státům americkým.
Bahamy totiž vydaly SBF do USA na základě jen několika obvinění, která například nezahrnovala uplácení čínských představitelů či porušování zákonů o financování politické kampaně, které vůči SBF vznesla až americká prokuratura po vydání do USA.
Bahamy tak mohou požadovat od USA, aby tyto typy obžaloby byly vůči SBF v USA staženy. Americká prokuratura se však snaží od Baham získat výjimku, aby mohla SBF obžalovat i v těchto bodech.
Zdroje: cointelegraph.com, Twitter