- Burza Binance jedním milionem dolarů v USDT odškodní klienty, kterým bylo zamezeno vybrat si svá aktiva v kryptoměně Cyberconnect (CYBER) v rámci produktu Earn. Důvodem byl technický problém přemostění mezi řetězci v kombinaci s tím, že u Cyberconnectu nastala arbitrážní příležitost, která vznikla v důsledku krize likvidity u korejské burzy Upbit.
- Členka CFTC Caroline Pham navrhla založení pilotního regulačního programu pro kryptoměny v USA, na který by dohlížela Americká komise pro komoditní futures. Tvrdí, že USA jsou v pozici, kdy budou muset brzy „dohánět kryptoměny”. „Pilotní program může vytvořit rámec pro vznikající technologie a tržní struktury podle našich stávajících zákonů a nařízení. Doufám, že pilotní test, který bude testovat, shromažďovat údaje a rozvíjet pragmatický přístup k tokenizaci, může zajistit, že budeme nadále dodržovat náš mandát na podporu otevřených, transparentních, konkurenceschopných a finančně zdravých trhů.“
- Banka JP Morgan chce spustit nové řešení postavené na blockchain technologii pro realizaci přeshraničních transakcí. K jeho spuštění však potřebuje souhlas amerických regulačních orgánů. JP Morgan má již údajně připravenou infrastrukturu pro jeho provoz, jejíž součástí je i vkladový token, který by používali firemní klienti k realizaci rychlých plateb a zúčtování. Toto řešení může připomínat stablecoiny, které ovšem na rozdíl od JP Morgan nevydávají bankovní subjekty ale soukromé firmy. Nové řešení by se odlišovalo od současného JP Morgan Coinu tím, že by bylo určeno pro transakce do jiných bank a na různé formy vyrovnávání v rámci blockchainu a nejen pro interní správu aktiv v rámci této banky.
- Decentralizované finance (DeFi) podle studie Banky pro mezinárodní platby (BIS) budou mít stálá omezení pro adopci, protože jejich plný potenciál omezuje potřeba centralizovaných orakulů pro získávání dat z reálného světa. Oracle je třetí strana, která poskytuje reálná data směřující do DeFi nebo ven z něj. Jelikož se u oracle nedá omezit jeho centralizace, protože se většinou týká nějakého konkrétního bodu (daná informace), omezuje to podle studie důvěru v DeFi jako takové, pokud jde o jeho decentralizaci.
Crypto based #DeFi relies on oracles to import real-world data into their blockchain applications, but these centralised third parties introduce risks and inefficiencies. Can we overcome these problems? #Decentralisation #Blockchain https://t.co/DjGqTNX4kK pic.twitter.com/OVz57fGtkm
— Bank for International Settlements (@BIS_org) September 7, 2023
- Blockchainovou hru s hazardními hrami Stake hackli 4. září hackeři severokorejské skupiny Lazarus a ukradli z ní 41 milionů dolarů. Oznámila to FBI, která také informovala, že tato hackerská skupina v roce 2023 již ukradla kryptoměny v částce převyšující 200 milionů dolarů.
[JUST IN] FBI Identifies Lazarus Group Cyber Actors as Responsible for Theft of $41 Million from Stakehttps://t.co/Kq1tpjNuC5
— snailnews (@snailnews_) September 7, 2023
- Americká kryptoburza Coinbase uvedla, že má v úmyslu více se zaměřit na její adopci v Evropské unii, Velké Británii, Kanadě, Brazílii, Singapuru a Austrálii. Tyto trhy označila za „krátkodobě prioritní trhy”. Coinbase to odůvodnila tím, že jurisdikce těchto zemí mají jasná pravidla pro kryptoměny a je jednodušší v nich získat licenci, registraci a posilovat operace burzy. Coinbase také upozornila, že USA za těmito zeměmi výrazně zaostávají pokud jde o přístup ke kryptoměnám.
Globally, countries are vying to become crypto hubs. Regulatory clarity has emerged in the EU, UAE, China (HK), Singapore, Australia and Canada, to name a few.
— Coinbase 🛡️ (@coinbase) September 7, 2023
Zdroje: Twitter (X), cointelegraph.com ,cointelegraph.com, Cointelegraph.com