Z nejnovějších zpráv vyplývá, že burza Binance, celosvětově největší kryptoměnová burza, nebyla výrazně ovlivněna sérií opatření Ministerstva spravedlnosti USA, v rámci kterých musela zaplatit pokutu 4,3 miliardy dolarů. Navzdory nim totiž stále disponuje velkým množstvím spravovaných aktiv.
Obrovské zisky Binance
V nejnovějším sdělení společnost Binance uvádí, že hodnota jimi spravovaných aktiv uživatelů se od začátku roku více než zdvojnásobila. Z původních 40 miliard USD vzrostla až na 100 miliard USD.
Binance ve svém prohlášení zdůraznila, že všechny prostředky uživatelů jsou drženy v poměru 1:1. Zároveň dodala, že jejich rezervy mohou být ověřeny prostřednictvím jejich systému důkazu rezerv (proof of reserves – POR).
„V posledních týdnech jsme byli svědky výrazného a trvalého růstu cen digitálních aktiv, což mělo významný vliv na zvýšení hodnoty aktiv uživatelů pod naší zprávou,“ dodali.
Může Binance zavádět?
Experti upozorňují, že důkazy o rezervách poskytují jen část potřebných informací. Tyto důkazy totiž nezahrnují závazky subjektu, které by byly nezbytné pro výpočet jeho čistého majetku.
Richard Teng, generální ředitel Binance, v reakci na tyto obavy prohlásil, že kapitálová struktura burzy je bez dluhů.
„Ačkoli data poskytnutá firmami sledujícími blockchain jsou užitečná, nemusí přesně zobrazovat množství prostředků uživatelů na Binance, protože některá zahrnutá aktiva jsou vlastní operační fondy Binance. Za nejpřesnější zdroj informací o aktivech uživatelů na Binance považujeme naše měsíční audity POR,“ uvádí burza.
Odklon od Binance Labs
12. března Binance oznámila, že přeruší své vazby s rizikovým kapitálem ve fondu Binance Labs. Burza realizovala tento krok i přesto, že fond dosahuje 14-násobných výnosů investovaných prostředků a jeho portfolio má v současnosti hodnotu 10 miliard USD.
„Binance Labs je licencován k používání naší ochranné známky, ale jinak nemá žádné další vztahy s kryptoměnovou burzou Binance nebo jakoukoli přidruženou firmou či entitou,“ dodává Binance.
Zdroj: cointelegraph.com