Zach Pandl, řídící ředitel pro výzkum ve společnosti Grayscale, v rozhovoru pro Cointelegraph prohlásil, že po nástrojích, které slouží jako uchovatelé hodnoty, jako je například Bitcoin (BTC) a zlato, budou nadále velká poptávka.
Důvodem má být především nadměrné utrácení finančních prostředků v USA. „Očekáváme, že přetrvávající inflace a neudržitelné rozpočtové deficity přispějí k pokračující poptávce po aktivech uchovávajících hodnotu, jako je Bitcoin“ řekl.
Cena Bitcoinu poroste
Zach Pandl také poznamenal, že vzhledem k aktuální vysoké inflaci, což potvrdila i včerejší data z USA, je nepravděpodobné, že americký FED sníží v blízkém období úrokové sazby.
Nicméně zdůraznil, že nadcházející události, jako halving Bitcoinu spolu s růstem americké ekonomiky a zvýšenou adopcí kryptoměn, posílí cenu Bitcoinu.
Halving je událost, kdy se odměna těžařům Bitcoinu za vytěžený blok sníží o polovinu. Nejbližší halving by měl nastat 20. dubna a odměna těžařům za vytěžený blok se sníží z 6,25 BTC na 3,125 BTC.
Inflace v USA v březnu vzrostla meziměsíčně o 0,4 % a meziročně o 3,5 %, což je více, než se očekávalo. Vysoká míra inflace tak vyvíjí větší tlak na FED, aby udržoval úrokové sazby poměrně vysoko.
Co říkají makroekonomická data?
Pandl zdůrazňuje, že z makroekonomické perspektivy nárůst 10leté reálné úrokové sazby o 19 % na hodnotu 1,934 může být katalyzátorem, který investory přitahuje k méně volatilním aktivům, jako jsou dluhopisy a termínované vklady.
V krátkodobém horizontu to může být proto pro Bitcoin a kryptoměny špatné, ale dlouhodobé fundamenty postavené na faktorech, že BTC a zlato jsou svou povahou protiinflační, neboť mají omezenou nabídku, by měly hrát v jejich prospěch.
Zdroj: cointelegraph.com