22. října se Paul Tudor Jones, veterán mezi investory, zúčastnil rozhovoru pro CNBC. Během něj uvedl, že očekává růst cen Bitcoinu (BTC) a dalších komodit, protože předpokládá, že po listopadových prezidentských volbách v USA se vrátíme zpět k vyšší inflaci.
„Pravděpodobně vlastním koš zlata, Bitcoinu, komodit a technologických akcií z NASDAQ, a nemám žádné fixní příjmy,“ uvedl.
Očekávaná inflace
Ze zprávy Federal Reserve Bank of New York vyplývá, že američtí spotřebitelé očekávají v následujících 12 měsících inflaci na úrovni přibližně 3 %. Americká centrální banka (FED) má však dlouhodobý cíl udržovat inflaci na úrovni 2 % ročně.
Jones však upozornil, že rostoucí výdaje vlády USA a blížící se daňové úlevy znemožní dosažení tohoto cíle bez výrazných změn v politice.
„Pokud nezačneme vážně řešit naše výdajové problémy, budeme velmi rychle bankrotovat,“ prohlásil Jones.
Růst deficitu USA a geopolitické napětí
Americký Kongresový rozpočtový úřad (CBO) odhaduje, že schodek federální vlády dosáhne v rozpočtovém roce 2024 částky 1,9 bilionu USD, přičemž tento schodek by měl podle odhadů vzrůst na 2,8 bilionu USD do roku 2034.
Jones tak tvrdí, že vlády se často snaží dostat z takových krizí inflací, přičemž jako příklad uvedl Japonsko, které již tuto strategii využívá.
3. října uvedli ve zprávě analytici JPMorgan, že investoři se zaměřují na zlato a Bitcoin v rámci tzv. obchodování s devalvací měny. Jedná se o obchodování, během kterého se připravují na negativní scénáře, jako je v současnosti rostoucí geopolitické napětí.
Tento typ obchodování je poháněn zvýšenou poptávkou po zlatě v důsledku rostoucí geopolitické nejistoty, obav z dlouhodobé inflace a přetrvávajících vysokých rozpočtových deficitů ve významných ekonomikách světa.
Rostoucí zájem o ETF
Ve zprávě se také uvádí, že začátkem září opět vzrostly přílivy kapitálu do spotových bitcoinových ETF.
To může naznačovat, že maloobchodní investoři začínají vnímat zlato a Bitcoin jako podobné investiční nástroje.
Top burzy
Zdroj: cointelegraph.com