Náš portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Jan Čuraj z Crypto Kingdom.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.
Bitcoin (BTC)
Tak jak jsme v Crypto Kingdom komunitních analýzách nebo našim bonitním klientům v CK Capital predikovali, tak se i stalo. Bitcoin vystřelil nejdříve na 5 800 USD, následně na 6 400 USD, což je férová kumulační zóna, kde by bitcoin měl delší dobu setrvat. Následně jsme hlásali fomo efekt někam do rozpětí 7 200 – 7 500 USD a bitcoin skutečně došel až na 7 500 USD. Bitcoin by se měl tedy v období několika týdnů vrátit zpět na kumulační zónu. Naším názorem je, že pohyb na kumulační zónu bude pomalý a pozvolný, protože retail se snaží naskakovat do bitcoinu, a tudíž malými krůčky posouvá cenu výše, kde větší hráči prodávají.
Altseason se rozjede již brzo!
Téměř každá altseason začíná zavelením bitcoinu, který je tahounem celé kryptoměnové scény. Následně dochází k přelévání kapitálu na highcapové altcoiny, což se již stalo. Smart-money napumpovaly první dávku něhy do vysoce kapitalizovaných altcoinů s viditelnými objemovými svíčkami. Při pozvolném pádu bitcoinu by se měly alty pomalu rozjíždět. Až se bitcoin zastaví na 6 400 USD očekáváme rallye na altcoinech. Pro správnost predikce chceme vidět již nyní některé pumpy, které avizují právě manipulaci a soustředěnost velryb na altcoiny.
Stojí za výstřelem insideři?
Samozřejmě toto je řečnická otázka. Insideři ví, co dělají a ví, kde jsou stoplossy, aby byl rekting nejúčinnější. Můžeme jen spekulovat nad tím, zda celou mašinku rozeběhla nedůvěra k Tetheru, nebo vysoce postavená lobby skupina, která ví více informací třeba o spuštění ETF na bitcoinu nebo o jiných důležitých informací.
Kdy technická analýza nefunguje?
Na kryptoměnách se střídají cykly, kdy technická analýza funguje lépe a kdy funguje hůře. Je to z toho důvodu, že se jedná o mělký trh. Tento trh je vysoce reakční na různé informace a dá se manipulativně ovládat, proto třeba vznikl „bart“ pattern a další známé krypto-pojmy. To jsou prakticky situace, kdy technická analýza úplně selhává. V těchto vyzkoušených situacích mám i já ztrátový trading. Na začátku ledna jsem se rozhodl o makro-trading díky přístupu ke kvalitním informacím z OTC a vidiny cílové manipulace s trhem.
Naopak nyní přichází situace, kdy se díky FOMO efektu zavalil trh likviditou. Až si trh malinko sedne, budeme mít zpět kvalitní technický trading. Obchodování začne lidi opět bavit. Já aktuálně ke svému robustnímu krypto portfoliu přidám už i ruční swingové obchodování pro rozšiřování mincí bitcoinu, protože si myslím, že máme zpět technický trading.
Upozorňujeme, že informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a nemožno ich vnímať ako investičnú radu.
Autor analýzy
Ján Čuraj
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.