Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn Bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
Na různých sociálních sítích kolují poměrně negativní emoce s tím, že bitcoin může spadnout až na support maxima z roku 2017 tj. 20 000 USD. Je to opravdu až tak vážné?
BTC/USD
Pokud nejsme čistě hodleři s obrovskou vírou v bitcoin, tak bychom se neměli snažit chytat padající nůž. Pro nováčky je aktuálně zajímavou možností nákupu DCA model postupných nákupů bitcoinu.
Ačkoliv bych neměl jít proti primárnímu trendu v analýze, tak si myslím, že bitcoin udrží 30 000 USD na základě týdenního časového rámce. Důležitý bude pohyb za downtrendovku do konsolidační struktury, z které whales naberou kapitál na možný růst ceny bitcoinu. Dvojité zásadní otestování supportu se zdá poměrně silné. Pokud support otestujeme znova, věřím, že si velcí hráči dojdou jen pro likviditu.
Dominance bitcoinu
Jak jsme očekávali, tak dominance bitcoinu vystřelila vzhůru právě s poklesem cen kryptoměn. Dlouhodobě očekávám neustálé klesání dominance bitcoinu vzhledem k růstu oblíbenosti technologií.
Na grafu sleduji aktuální divergenci mezi rostou cenou, klesajícími objemy a CCI indikátorem. Tato divergence je trestuhodná. Buď nyní skončí maximum dominance, nebo se podíváme ještě na rezistenci kolem 50 %. Každopádně již brzy čekám dno altcoinů i bitcoinu.
Kapitalizace altcoinů
Stejně jako u bitcoinu si myslím, že kapitalizace altcoinů nastartuje poměrně rychle. Volatilita funguje na obě strany. Reálně očekávám, že červen – červenec budou měsíce růstu a stabilizace.
Velcí hráči si pěkně šáhli pro likviditu na altcoinech. Nedivil bych si, kdyby začalo pěkné rallye altcoinů pro stáhnutí dominance zpět ke 40%. Ovšem musíme být na pozoru, může přijít ještě jeden výkyv právě na spodní akumulační zonu 570 mld. USD. Ovšem zde bych očkeával opět právě jen dotek této úrovně, pokud by to nastalo.
DeFi
Graf DeFi musí nyní zamířit na svůj lokální bod kontroly tzn. 2 100 – 2 500 USD, což je ještě docela velký pohyb.
5 fází aktuálního pádu kryptoměn
Celou situaci, která sesekala ceny kryptoměn lze jednoduše shrnout do pěti situací:
- Nabírání shortů kolem topu (57 000 USD)
- Větší market příkaz objemů, které aktivují robustní stoplossy (45 000 USD)
- Nabrání kapitálu velkých hráčů (32 000 USD)
- Kapitulace spekulantů a dojezd pádu (41 000 USD)
- Návrat tam, kde velcí hráči nabrali a příprava na růst trhu (37 000 USD)
Závěry analýzy
My stále věříme, že na konci roku uvidíme cenu bitcoinu nejméně na 100 000 USD a cenu ETH přes 10 000 USD. Aktuální poklesy bereme jako možné dokupy kryptoměn. Pokud nás sleduješ, tak víš, že jsme před pádem šli se 60 % kapitálu do USDT a nyní pomalu dokupujeme. Není kam spěchat, vždy je třeba řídit spolu se zisky i možné riziko trhu. Stále si velcí hráči můžou sáhnout po likviditě pod 30 000 USD – ovšem z našeho pohledu by to bylo jen krátkodobá záležitost.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
Autor analýzy
Ing. Jan Čuraj
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.