Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
Zbývá přibližně týden do halvingu a bitcoin předvedl minulý týden pohyb téměř o 2 000 USD. Nyní konsoliduje v horní části pohybu a mnoho spekulantů řeší, zda se bitcoin může dostat nad 10 500 USD a začít novou růstovou éru až právě třeba na nové historické maximum. Nyní se podíváme na pravděpodobnosti následujících pohybů, které ovšem navazují na poslední páteční článek.
V první řadě nám vyšel krátkodobý scénář s růstem na 9 000 USD a odrazem zpět na 8 600 USD, kde se cena právě nachází. Nyní podle pátečního scénáře by právě měl přijít odraz a nabrání velkých hráčů na nové high trendu tzn. nad 9 500 USD.
Na grafu mě zajímá hlavně objemová část, kde klesají býčí i medvědí objemy. To pravděpodobně naznačuje, že se schyluje k trianglu, který můžeme pojmenovat jako býčí vlajka. V tomto případě bychom měli pravděpodobně následovat trend, tudíž vzniká konsolidace na další růst ceny bitcoinu – i shortové objemy na svíčkách se snižují – pokud by měl nastat průraz, tak objemy by se měly zvyšovat. Velmi mě zaujala tvořící se divergence, kdy CCI vytváří nové minimum a cena nikoliv. Velcí hráči si připravují indikátory na další růst. Já osobně zatím poklesu nevěřím po takovém rallye si myslím, že není konec.
Opakuje se historie?
Máme za sebou již dva halvingy bitcoinu a je možné se z nich poučit? Dlouhodobě ano, krátkodobě nikoliv. Halving v roce 2011 neměl propad cenový, zatímco druhý halving v roce 2016 měl výrazný propad – což je poměrně logické, neboť se zvyšoval počet spekulantů. Nelze ani použít halvingu litecoinu ze srpna roku 2019, neboť tam cena začala pada prudce přibližně měsíc před halvingem. Z mého pohledu je extrémě vysoká spekulace na trzích o proti minulým situacím, proto bychom měli být připraveni, že bitcoin po halvingu může prudce propadnout právě pod 6 000 USD (viz můj dlouhodobý scénář v tomto roce). Jediné, co mají oba halvingy bitcoinu společné: dlouhodobě pokračoval růst ceny bitcoinu po halvingu.
Kapitalizace altcoinů
Nyní se na daily grafu nacházíme nad bodem kontroly. Proto bych hledal vstupy do altcoinů až po otestování rezistence na 65 mld. USD, kde se nachází velký support. Nyní jsme na hraně trendovky, kde bych očekával ještě lehký odraz a následné stlačení dolů způsobeném buď dalším prudkým pohybem bitcoinu, nebo prudkým dumpem bitcoinu pod 8 000 USD. Osobně bych se nyní altcoinům pro longové obchodování.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
Autor analýzy
Ing. Jan Čuraj
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.