Bitcoin (BTC) za posledních 24 hodin výraznější cenu nezměnil a stále se obchoduje nad úrovní $66 000.
Ethereum stouplo o 2 % či Dogecoin o 2,5 %, zatímco Cardano oslabilo o 2 %. Výraznější pohyby mezi nejsledovanějšími kryptoměnami podle tržní kapitalizace jsme však neviděli.
SEC odložila finální verdikty k žádostem BlackRock a Grayscale o spotové Ethereum ETF. Šlo o očekávané rozhodnutí, které cenu ETH neovlivnilo. Předpokládá se, že finální verdikt ohledně spotových ETF na Ethereum padne ve druhé polovině května.
Ve Standard Chartered mezitím uvedli, že pravděpodobnost schválení Ethereum ETF v letošním roce je mizivá. V případě BTC vidí jako reálný scénář, při kterém by do konce roku stoupl k ceně $150 000 a Ethereum k hodnotě $8 000.
Fear and Greed index je na úrovni 72 bodů ze 100, což znamená, že na trhu je podle tohoto ukazatele nadále chamtivost.
Na akciovém trhu se mezitím mírně zlepšila nálada, americké indexy posílily a odrazily se od předešlé korekce, což může hrát do karet i kryptoměnám, pokud se tento trend udrží. Následující dny však mohou být volatilní, jelikož v USA se chystají earnings velkých gigantů (Meta, Alphabet, Microsoft) a také přijdou data o HDP a inflaci v USA.
Bitcoinové ETF v zeleném
Spotové bitcoinové ETF skončily třetí den v řadě v zelených číslech, i když opět šlo jen o málo významné přílivy kapitálu.
V úterý přibylo do BTC ETF v USA celkem 478 BTC (32 milionů dolarů), k čemuž přispěly zejména BlackRock (+508 BTC) a Ark (+500 BTC). Na prodejní straně byl tradičně Grayscale (GBTC) s odlivem 1004 BTC, respektive 67 milionů dolarů.
Nadále tak pokračuje trend menších odlivů z GBTC, avšak i v kombinaci s výrazně menším zájmem o ostatně ETF, pokud jde o jejich akumulaci.
Sledování významné technické úrovně
Tradeři mezitím sledují zda Bitcoin v dohledné době překoná dřívější maximum u tzv. Bitcoinu. 200-denního klouzavého průměru.
Jeho rekordní hodnota byla stanovena dosud v únoru 2022 na úrovni $49 452.
Aktuálně se tento ukazatel nachází na úrovni 47 909 USD, čili blízko předešlých maxim.
Historická data ukazují, že nejintenzivnější fáze býčího cyklu u BTC nastává tehdy, když Bitcoin překoná své předchozí maximum u 200denního klouzavého průměru.
Když tak učinil v roce v listopadu 2020 jeho hodnota stoupla z necelých $10 400 do dubna 2021 na více než $63 000.
Po prosinci 2016, kdy překonal předchozí maximum tohoto ukazatele z roku 2014, stoupl z necelých $700 do prosince 2017 na tehdejší maximum přibližně $20 000.
Historie samozřejmě nemusí garantovat budoucí vývoj ceny, ale mnozí věří, že by se mohla opět opakovat, jelikož cenový vzorec Bitcoinu opět v mnoha ohledech napodobuje cykly z předešlých bullrunů.
Zdroj: Autor, Coingecko, Coindesk, X, coindesk.com