Obtížnost těžby Bitcoinu stoupla od května, kdy se udál dlouho očekávaný halving už o 9%, což potvrzuje, že obavy z takzvané „spirály smrti“, která by v důsledku dělení odměny pro těžaře o polovinu vedla k oslabení bezpečnosti sítě a následným potenciálním 51% útokům a poklesu ceny, byly zbytečné.
Bitcoin je v současnosti nejbezpečnější v historii, protože jen pár dní zpátky vytvořil nový rekordní hashrate, který představuje celkovou výpočetní sílu vynaloženou při jeho těžbě. Růst hashrate také ovlivňuje zmíněnou obtížnost těžby, která se upravuje jednou za dva týdny s cílem, aby se i při rostoucím úsilí těžařů stále zachoval poměr přibližně 10 minutového intervalu pro vytěžení nových BTC.
Těžba v Číně je vysoce zisková
Zdá se, že svůj podíl na růstu hashrate a mining difficulty má i současné deštivé počasí v Číně, kde jsou obrovské srážky. Ty jsou sice obrovským rizikem pro bezpečnost a zdraví domácího obyvatelstva, ale těžařům kryptoměn v Číně vyhovují. V provincii Sichuan využívají těžaři energii z vodních elektráren a ta je pro silné deště velmi levná, což snižuje jejich náklady. JPBaric z Mining Store uvedl:
,,Výnosy z těžby Bitcoinu při použití nejnovější generace hardwaru se pohybují od 70 dolarů za MWh na server až po 200 USD / MWh v závislosti na cenu bitcoinu, globálního hashrate a obtížnosti těžby. V současnosti je energie v elektrárnách na zemní plyn oceněna na 17 dolarů za MWh. Udělejte si matematiku.“
zdroj: cointelegraph.com