Včera, 29. dubna 2021, se uskutečnila dlouho očekávaná akce spojená s Cardano (ADA) s názvem „Africa Special 2021“. Představitelé této kryptoměny během live streamu prozradili pár dalších detailů o již dříve publikované spolupráci v Etiopii, která zahrnuje využití technologie Atala Prism ID pro 5 milionů studentů, ale také oznámili další spolupráci, která se tentokrát týká Tanzanie.
Pokud chcete vědět více o aktivitách Cardano v Etiopii, přečtěte si tento náš článek. V tomto článku se dozvíte novinky týkající se Tanzanie a řešení Atala Prism ID.
Pilotní dohoda i v Tanzánii
Společnost IOHK, která stojí za vývojem Cardano, potvrdila, že uzavřela partnerství v Tanzanii, aby usnadnila místním venkovským komunitám připojení k mobilnímu internetu, pomohla jim vytvořit systém digitální identity a pomohla zapojit obyvatele do finančních služeb.
„Ve spolupráci s World Mobile se projekt zaměřuje na poskytování mobilního přístupu na internet těm, kteří ho nemají. Zákazníkům vedle toho plánuje vytvořit digitální identitu a použít kryptoměnu ADA jako platební prostředek,“ popisuje dohodu portál CryptoSlate, který upozorňuje, že Cardano se bude snažit v Tanzanii docílit, aby množství místních lidí, kteří nemají přístup k bankovním službám ho získali právě díky tomuto decentralizovanému ekosystému. Zmiňují se různé produkty od mikropůjček až po pojišťovací služby.
Představitelé Cardano včetně hlavní tváře tohoto projektu Charlese Hoskinsona věří, že Afrika je ideálním kontinentem na aplikaci jejich řešení, jelikož není zatížena zastaralými systémy, na kterých funguje západní finanční svět.
Snad nejdůležitějším produktem Cardano pro Afriku je Atala Prism ID. Jde o řešení pro digitální identitu, v rámci níž by měl mít člověk možnost spravovat všechny své osobní údaje na jednom místě od údajů o vzdělání, až po finance či lékařské záznamy. Fanoušci Cardano věří, že Atala Prism může výrazným způsobem usnadnit milionům lidí v Africe přístup k finančním službám. Řešení v případě, že se potvrdí, že je bezpečné a funkční, je však aplikovatelné i v hospodářství, zdravotnictví či dopravě.
Pilotní projekty v Etiopii a Tanzanii mohou již v následujících měsících a letech naznačit, zda naplnění těchto cílů je reálné. Pilotní projekty mikropůjček postavených na Atala Prism by prý mohly být spuštěny už tento rok. Cílem IOHK je, aby ekosystém Cardano používalo do dvou let až 100 milionů Afričanů.
zdroj: cryptoslate.com