Šéf kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) je skeptický, pokud jde o budoucnost nového blockchainu Terra a tokenu LUNA, který by měl nahradit původní ekosystém této kryptoměny, který po ztrátě schopnosti algoritmického stablecoinu UST fixovat svoji hodnotu k americkému dolaru zažil fatální crash.
,,Snažím se nepředvídat, co komunita udělá. Mnozí jsou skeptičtí. Jsem jedním z těch lidí,“ přiznal pochybnosti ohledně budoucnosti tohoto projektu, který v roce 2018 podpořila Binance Labs částkou 3 milionů dolarů, v exkluzivním rozhovoru pro Cointelegraph.
CZ po kolapsu TerraUSD (UST) zkritizoval vývojářský tým Luna, že nesprávně zvládli tuto krizi a poukázal na nedostatky projektu, které vedly k tomuto kolapsu. Binance se však přesto rozhodla podpořit revitalizační plán obnovy Terra tím, že umožnila airdrop nových tokenů LUNA. ,,Stále musíme zajistit kontinuitu přístupu lidí k likviditě. Musíme podpořit plán obnovy v naději, že bude fungovat,” vysvětlil důvod, proč tak Binance učinila.
Poznámka: Původní blockchain Terra se přejmenoval na Terra Classic a původní tokeny LUNA na LUNC. Nový blockchain si s sebou vzal původní názvy Terra a LUNA. Držitelům původních tokenů LUNA jsou distribuovány skrz airdropy nové tokeny LUNA podle revitalizačního plánu, který představil zakladatel tohoto projektu Do Kwon. Podrobnosti naleznete v tomto článku.
Changpeng Zhao známý také pod zkratkou CZ si myslí, že fiasko Terra by mělo sloužit jako varování pro všechny projekty, které spoléhají na neudržitelné obchodní modely založené na agresivních pobídkách. Zdůraznil, že kryptoprojekty jako Terra nabízejí vysoké výnosy, aby přilákaly lidi v naději, že když budou mít dostatek uživatelů, stanou se ziskovými. Taková schémata jsou však extrémně nebezpečná a to obzvláště v období, kdy se trhům nedaří a lidé začnou vybírat kapitál.
Zdroj:cointelegraph.com