Cole Garner, který se specializuje na tržní analýzy, sledování dění na blockchainu Bitcoinu a biohacking, upozornil, že počet nových adres na BTC blockchainu vytvořil dvouletý rekord.
Garner měl na mysli počet adres, které vznikly v průběhu jednoho dne. Vzniklo jejich až 22 000, což je výrazně nad běžným průměrem 5-10 tisíc nových adres za den. Takový denní nárůst jsme neviděli předchozí dva roky.
V rámci tweetu poukázal na to, že možným důvodem tohoto nárůstu může být vliv Číny. Ta totiž spustila masivní reklamní kampaň, která je zdá se zaměřena na retailový sektor a propaguje Bitcoin jako nejvýkonnější aktivum minulého roku. Při tomto konstatování se odkazoval i na upozornění známého tradera Willyho Wooa, který na tuto kampaň poukazoval už koncem září.
,,Minulý týden začala čínská vláda s koordinovanou marketingovou kampaní zaměřenou na psychiku čínských retailových investorů na kryptoměny. Ano, toto se skutečně děje,“ poznamenal Garnet.
Zakládající partner firmy Primitive Dovey Wan, který je taktéž specialistou na čínský trh, označil tuto kampaň za mimořádně zajímavou, přičemž poznamenal, že zřídka je vidět takové koordinované úsilí na propagaci konkrétního investičního aktiva.
Samotná kampaň vyvolává řadu otázek. Oficiální postoj Číny vůči Bitcoinu je totiž spíše negativní. Nejférovější by bylo říci, že z ní přicházejí poslední 2 roky protichůdné signály. Střídají se zprávy o tom, jak se v čínských médiích pozitivně hovoří o Bitcoinu s informacemi, podle kterých chtějí některé čínské provincie zakázat těžbu bitcoinu, respektive přestat usnadňovat těžařům Bitcoinu v Číně jejich byznys tím, že jim poskytují výhodné ceny elektřiny.
Video přehled top zpráv posledních dnů: