Osm členů Kongresu USA poslalo otevřený dopis šéfovi Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Garymu Genslerovi. V dopise se konstatuje, že jeho komise „nespravedlivě dusí kryptoměnové odvětví“, čímž zpomaluje jeho pokrok v USA.
O dopise informoval na sociální síti Twitter republikánský kongresman státu Minnesota Tom Emmer. Do jeho formulace se však zapojili další čtyři demokraté a tři republikáni, kteří jsou členy oboustranného kongresového Blockchain Caucus – Darren Soto, Warren Davidson, Jake Auchincloss, Byron Donalds, Josh Gottheimer, Ted Budd a Ritchie Torres.
This is why I sent a bipartisan letter today to SEC Chair @GaryGensler with @RepDarrenSoto, @WarrenDavidson, @RepAuchincloss, @RepDonaldsPress, @RepJoshG, @RepTedBudd, and @RepRitchie regarding the SEC’s crypto information seeking process. pic.twitter.com/8HcTgZA0XL
— Tom Emmer (@GOPMajorityWhip) March 16, 2022
Členové kongresu Garymu Genslerovi vzkazují, že SEC dusí inovace a nadměrné vyšetřování společnosti, které se zabývají kryptoměnami zpomalují rozvoj tohoto sektoru v USA. Naznačují v něm také, že SEC jedná v rozporu s deklarovanými cíli a jeho mandátem.
Tom Emmer v tweetu, který byl adresován jehoh 51 000 sledovatelným, ale retweetnutý byl pro mnohem širší spektrum uživatelů, napsal: ,,Moje kancelář dostala množství tipů od kryptoměnových a blockchainových firem, které tvrdí, že předseda SEC Gary Gensler od nich požaduje množství dokumentací, které jsou příliš zatěžující a potlačují inovace.“
Emmer dále tvrdí, že SEC pod vedením Genslera zneužívá vyšetřovací pravomoci a kryptofirmy nepřiměřeně zatěžuje. Regulátor využívá pro tyto účely úřady Divize prosazování (Division of Enforcement) a Divize zkoušek (Division of Examination), které zatěžují kryptoměnové firmy nadměrným papírováním.
V textu se dokonce píše, že takové množství požadavků na kryptofirmy může porušovat zákon o snižování počtu papírů (PRA) z roku 1980, který upravuje objemy papírování, které musí každý jednotlivec nebo soukromý subjekt poskytnout federální vládě.
Tom Emmer je dlouholetým obhájcem technologie blockchain a kryptoměn. V červenci 2021 představil zákon s názvem Security Clarity Act, jehož cílem je jasně definovat digitální aktiva. V současnosti je stále ve fázi jednání a ještě neprošel Sněmovnou reprezentantů.
Zdroj:cointelegraph.com