Tým stojící za vývojem kryptoplatformy Syscoin (SYS), která se zaměřuje na řešení problémů se škálovatelností blockchainů, oznámil, že se jim podařilo úspěšně implementovat funkci pro první mainnetový swap mezi Syscoinem a blockchainem Ethereum.
Syscoin (SYS) má za cíl řešit problematiku škálovatelnosti decentralizovaných aplikací (Dapps) tím, že nabízí vysokorychlostní transakce s nulovou latencí a nízkými transakčními poplatky. Využívá k tomu síť Z-DAS (Acyklický graf s nulovým potvrzením).
Takové projekty obvykle čelí překážkám při interakci s blockchainami jiných kryptoměn, jako jsou Ethereum nebo Bitcoin. Většinou proto vyměňují své nativní tokeny přes centralizované burzy, které vedou k předpisům o KYC a AML a samozřejmě i vyšším poplatkům.
S aktualizací Syscoinu vydanou na bloku 348 000 jsou však nyní všechny tokeny ERC-20 schopné nativně přejít do ekosystému Syscoin. Tímto se maže jakákoli účast třetích stran v procesu výměny.
Podle spoluzakladatele Syscoinu Jagdeepa Sidhu mohou nyní vývojáři Ethereum konečně škálovat své Dapps a smart kontrakty přes jejich protokol. Tato interoperabilita může hrát klíčovou roli při přijímání kryptoměn.
Syscoin může výrazně promluvit i do sféry DeFi (decentralizovaných financí), která je jednou z nejrychleji se rozvíjejících sektorů blockchainu. Také má potenciál pro sektor stablecoinů, jelikož nabízí možnost přímých swapů pro USDT tokeny a DAI ERC-20 tokeny fungující na blockchainu Ethereum.
,,Zatímco škálovatelnost byla hlavním slovem, která dominovala v diskusích o nedostatcích blockchainů, aktuálně je nahrazeno slovem „I“, které se týká jejich interoperability. To je největší problém, který se snaží blockchainové projekty vyřešit. Spuštěním mostu mezi Syscoině a Ethereum nastal významný moment. Výsledkem je, že uživatelé těchto blockchainů mohou využívat to nejlepší z obou světů: Inteligentní smlouvy, které jsou na Ethereum a vyšší propustnost a nižší poplatky, které nabízí Syscoin,“ vysvětluje redaktor portálu CryptoSlate Reuben Jackson.
Dosavadní pokroky, které se týkaly interoperability byly vždy na úkor decentralizace. Obecně platí, že pokud je nějaké aktivum využíváno v cizím blockchainu, znamená to jeho zablokování do nějakého druhu multisigu nebo inteligentní smlouvy, na kterou dohlíží správce. To je metoda, kterou využívá například Binance u Bitcoinu na svém Binance Chain nebo WBTC na Ethereum. Most, který přináší Syscoin je podstatně jiný, protože umožňuje, aby aktiva Ethereum fungovala na protokolu Syscoin aniž by musela být uschována u třetí strany.
Jagdeep Sidhu ze Syscoin dodal, že Ethereum bylo vybráno záměrně, protože je nejosvědčenější platformou pro smart kontrakty. V budoucnu však plánují poskytnout služby pro řešení interoperability i s dalšími blockchainy.
zdroj: cryptoslate.com