Henry Sander, hlavní korespondent Financial Times pro mezinárodní finance, ve svém nejnovějším sloupku tvrdí, že činnost centrálních bank ve vyspělých ekonomikách mění Bitcoin ze spekulativního nástroje na solidní investici, která může hedžovat velká makroekonomická rizika.
,,Bitcoin má potenciál k tomu, aby se mu dařilo během normálních běžných hospodářských cyklů, jakož i v případě krizí likvidity, zejména těch, které se týkají devalvace měny. Bitcoin má charakteristiku držitele hodnoty podobně jako reálná aktiva typu zlata,“ uvedl.
Sander ve svém sloupku poukázal i na zvyšující se korelaci ceny bitcoinu s drahými kovy, čímž se u Bitcoinu stále více upevňuje pojmenování digitální zlato. Jen za poslední 3 měsíce se korelace mezi zlatem a Bitcoinem téměř zdvojnásobila.
Teorie o rostoucím zájmu o investování do bitcoinu v době nejisté situace na trzích podporuje i tvrzení Bitcoin Association of China, která uvádí, že za posledních pár měsíců stouply nákupy bitcoinu v Číně o 50%. Sander však poznamenává, že tento údaj nelze nijak ověřit a proto ho třeba brát s rezervou.
Dalším zajímavým faktorem jsou závěry studie Delphi Digital z úvodu srpna, která tvrdí, že měnové uvolňování centrálních bank a zvyšující se riziko devalvace fiatové měny pravděpodobně katalyzují ceny bitcoinu a fyzického zlata.
zdroj: cointelegraph.com
Pokud se vám líbí naše článkysledujte nás na Facebooku.