Nezávislý analytik Kevin Rooke, jehož cituje portál Cointelegraph, dospěl k závěru, že společnost Grayscale nakumulovala v období po halvingu více Bitcoinů, než je celkový počet, kterých se od té doby stihlo vůbec vytěžit.
Grayscale Investment podle Rookea zvýšila svůj podíl držených Bitcoinů po halvingu, který se udál 11. května, o dalších 18 910 BTC, přičemž vytěžených bylo od toho momentu jen 12 337 BTC.
Rooke kromě toho už minulý týden upozornil, že Grayscale nakupovala v prvním čtvrtletí 2020 Bitcoin v míře rovnající se 33 -34% nově vytěžených Bitcoinů v daném období a doplnil, že za prvních 100 dní nashromáždila 60 762 BTC.
Na Rookovy závěry reagoval i zakladatel Grayscale Barry Silbert. Velmi stručně, ale o to výstižněji: ,,Počkejte, až uvidíte čísla z druhého kvartálu.“
Nejnovější čísla naznačují, že Grayscale nakupuje v průměru dvojnásobek mincí, než v prvním čtvrtletí. Zatímco v prvním čtvrtletí šlo v průměru o přibližně 607 BTC, aktuálně jde o přibližně 1112 BTC za den.
Rostoucí zájem Grayscale o Bitcoin podtrhuje stupňující se tempo zpráv o institucionálním zájmu o kryptoměny v čele s Bitcoinem. Samotná společnost vnímá Bitcoin jako nezávislou digitální měnu a myslí si, že vlády se prostřednictvím digitálních verzí svých fiatových měn, tedy kryptoměn, které plánují uvést na trh jejich centrální banky (mají označení CBDC = Central bank digital currency), snaží Bitcoinu konkurovat.
,,Na kryptoměny centrálních bank se někdy mylně dívá stejně jako na kryptoměny typu Bitcoin, ale oni ve skutečnosti reprezentují odchýlení se od decentralizovaných protokolů, na kterých jsou postaveny mnohé kryptoměny. Kryptoměny centrálních bank se pokoušejí upgradovat platební infrastrukturu, zatímco Bitcoin se pokouší upgradovat peníze. Pokud kryptoměny centrálních bank získají trakci, ve skutečnosti tím pomohou přispět k nárůstu hodnoty bitcoinu a dalších digitálních měn,“ uvedla nedávná zpráva Grayscale.
zdroj: cointelegraph.com