Společnost Grayscale, která má pod kontrolou více než 640 000 BTC, které následně zprostředkovává jako regulovanou investici institucím skrz svůj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), se stále více soustřeďuje i na alternativní kryptoměny.
Nemyslí se tím však Ethereum, litecoin či jiné vysoce kapitalizované altcoiny, které již v portfoliu Grayscale figurují nějaký čas. Společnost se stále více soustředí i na nové projekty z oblasti decentralizovaného financování (DeFi).
Potvrdila to i ve své nové tiskové zprávě, v níž odhalila seznam 23 kryptoměn, ke kterým může v dohledné době vytvořit regulované investiční produkty.
- Aave (AAVE)
- Basic Attention Token (BAT)
- Cardano (ADA)
- Chainlink (LINK)
- Compound (COMP)
- Cosmos (ATOM)
- Decentraland (MANA)
- EOS (EOS)
- Filecoin (FIL)
- Flow (Dapper Labs) (FLOW)
- Livepeer (LPT)
- MakerDao (MKR)
- Monero (XMR)
- Numeraire (NMR)
- Polkadot (DOT)
- Reserve Rights (RSR)
- Stacks (STX)
- Sushiswap (SUSHI)
- Synthetix (SNX)
- Tezos (XTZ)
- The Graph (GRT)
- Uniswap (UNI)
- Yearn Finance (YFI)
Zajímavé je, že kromě vysoce kapitalizovaných kryptoměn typu Cardano, Cosmos, Polkadot, Tezos a Chainlink, je na seznamu i 8 větších či menších DeFi projektů postavených na Ethereum blockchainu. Jde o Compound, Maker Dao, Reserve Rights (RSR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix Network Token (SNX), Uniswap (UNI) a Yearn.finance (YFI).
,,Těšíme se na rozšíření naší nabídky produktů, abychom lépe sloužili našim investorům,“ uvedl nový CEO firmy Michael Sonnenshein. ,,Vesmír digitálních měn se neustále vyvíjí a my se snažíme identifikovat vážné, zajímavé a inovativní příležitosti, které uspokojí poptávku našich investorů po diferencované expozici této rostoucí třídy aktiv.“
Pokud jde o DeFi projekty, podle všeho konečný výběr těch, které se ocitnou v nabídce Grayscale, bude souviset zejména s jejich regulační jasností.
zdroj: cointelegraph.com