Někteří uživatelé kryptoměnové peněženky Ledger nedokázali zpracovat výběry pomocí Ledger Live v důsledku odlivu kryptoměn z burz.
„Společnost Ledger zaznamenala masivní využívání svých platforem a 9. listopadu utrpěla několik problémů se škálovatelností“, uvedl v prohlášení na Twitteru hlavní technologický ředitel Ledger Charles Guillemet.
Guillemet odůvodnil problémy výsledky probíhající krize velké kryptoměnové burzy FTX. Dodal, že krypto investoři stále více přesouvají své kryptoměny z burz na Ledger.
Společnost Ledger poprvé oznámila problémy s 9. listopadu kolem 23:00 UTC, kdy její aplikace Ledger Live zaznamenala snížený výkon serveru. Následně uvedli na Twitteru, že problémy opravili přibližně hodinu po jejich zjištění.
Podpora Ledger předtím také oznámila, že dočasně pozastavila swapy z FTX a FTX.US na Ledger Live. Ledger spustil tuto swapovou integraci s FTX v červenci 2022. To způsobilo, že někteří uživatelé nemohli odesílat žádné transakce pomocí Ledger Live včetně výběrů.
Kryptoměnová komunita rychle reagovala na probíhající problémy na trhu. Někteří kritizovali Ledger za výběr nesprávné metody komunikace se svými zákazníky během probíhajících problémů na FTX. Lidi zřejmě vystrašila formulace „aktiva jsou v bezpečí“, jelikož zakladatel FTX, Sam Bankman-Fried, učinil podobné prohlášení na Twitteru 7. listopadu.
„FTX je v pořádku. Aktiva jsou v pořádku,“ prohlásil Bankman-Fried ve svém tweetu, jen několik hodin předtím, než burza zastavila všechny výběry kryptoměn poté, co nebyla schopna takové transakce zpracovat.
Bankrot zvýšil počet uživatelů
„Nedávné problémy na Ledger Live přišly v době, kdy Ledger zažil jeden ze dnů s nejvyšší používaností vůbec“, řekl hlavní technologický ředitel Ledger. Uživatelé po delší době aktualizovali svá zařízení nebo poprvé použili zcela nové zařízení. Následně dodal: „Ledger také dříve zaznamenal množství nárůstů návštěvnosti po bankrotu Celsia nebo hacknutí Solana.“
Velký konkurenční poskytovatel hardwarové peněženky Trezor zatím nezaznamenal žádné problémy spojené s FTX. „Jediný způsob, jak se vyhnout těmto masivním problémům, je chápat vlastní úschovu kryptoměn jako nezbytnost,“ uvedl výkonný ředitel Trezor Josef Tětek. „Není to možnost, je to skutečná nezbytnost,“ zdůraznil.
Přestože vlastní úschova je spojena i s určitými riziky, mnoho lidí zabývajících se kryptoměnami, včetně hlavního technologického ředitele Tether a Bitfinex Paola Ardoina, stále více doporučuje uživatelům mít krypto ve „své vlastní režii“, tedy ideálně na hardwarové peněžence.
Zdroj: cointelegraph.com