Pascal Gauthiuer, který je generálním ředitelem výrobce kryptoměnových hardwarových peněženek Ledger uvedl, že iniciativy vedoucí ke vzniku digitálního dolaru vnímá velmi pozitivně.
,,Je to úžasná zpráva. My nejsme FinTech společnost. Jsme jen technologická společnost. Poskytujeme bezpečnostní řešení pro digitální díla a díla, která fungují na blockchainu. Takže vše, co souvisí s blockchainem, je pro nás dobře, protože chráníme soukromí a vše co běží na blockchainu,“ uvedl.
Catherine Coleyová z burzy Binance se k digitálnímu dolaru vyjádřila takto: ,,Tlak na FED, aby vydal vlastní verzi mince centrální banky, by byl fanscinující a šlo by o dobrý krok ze strany vedení Spojených států. Pokud jde o to, jak ve skutečnosti ovlivní míru adopce nebo finančního začlenění, které považujeme za přínos z digitálních aktiv, bylo by to však poněkud odlišné.“
Coleyová proto upozornila, že přesto, že by šlo o digitální dolar, fungoval by na starých základech prostřednictvím současného finančního systému, který kontroluje FED. ,,Využíval by stávající kolejnice a ty častokrát zanedbávají ty, kteří nemusí mít bankovní účty nebo nemusí být schopni jít navštívit svou fyzicky existující banku v obdobích, jako je tato krize.“
Doplňujeme, že tlak na americkou centrální banku pokročit ve vývoji digitálního dolaru stoupá pro současnou krizi týkající se pandemie koronaviru. Demokraté dokonce předložili ve Sněmovně reprezentantů návrh, který počítá s digitálním dolarem jako prostředkem, který by mohl pomoci občanům USA nejvíce postiženým dopadem koronaviru na jejich živobytí. Pokud však jde o samotné řešení digitálního dolaru, podle dostupných informací Američané ještě nejsou s vývojem a budováním infrastruktury ani zdaleka tak vpředu, jako například Čína.
Nedávno jsme psali o připravovaném zákoně o kryptoměnách v USA:
Zákon o kryptomenách v USA: Deliť sa budú do troch kategórii!
zdroj: cointelegraph.com