John McAfee byl svého času v krypto komunitě velkým pojmem. A to podobně vlivným, jakým je dnes Elon Musk. Jenže McAfee využíval svého vlivu na trhy, aby zbohatnul (Elon Musk?), a tak byl následně obžalován z podvodu, daňových úniků a spiknutí za praní peněz.
Podle obžaloby amerického státního zastupitelství v jižní části New Yorku McAfee a další spolupachatelé údajně získali více než 10 milionů dolarů za nezákonné činnosti související s kryptoměnami.
V minulosti byl McAfee známým vývojářem softwaru a podnikatelem, který byl ale obviněn za využití své slávy k údajné propagaci krypto podvodů a doporučování prvotních nabídek, nebo Initial Coin Offerings (ICO). Údajný podvod byl spáchán prostřednictvím jednání na Twitteru Johna McAfeeho. Za tyto služby dostával podnikatel a dvojnásobný kandidát na Oválnou kancelář v USA peněžní odměny.
V říjnu 2020 byl John McAfee ve Španělsku zatčen a podle nedávného prohlášení americká vláda „věří“, že skrývá své krypto. Podnikatel řekl svému milionu sledujících na Twitteru toto:
„Přál bych si, abych to tak bylo, ale rozplynulo se přes mnohé ruky týmu McAfee (vaše uvěření není nutné) a všechna zbývající aktiva jsou zabavena. Moji přátelé se vypařili ze strachu z nařknutí. Nic nemám. Přesto ničeho nelituji.“
McAfee čelí celé řadě obvinění
V nejbližší době by mělo přijít americké vládě rozhodnutí od španělských soudů o vydání McAfeeho.
McAfee čelí řadě obvinění namířených proti němu, včetně údajnému provozování dvou kryptoměnových „pump and dump“ podvodů , které obraly investory o $13 milionů.
Pokud bude McAfee vydán, bude čelit soudu pro obvinění z daňových úniků v letech 2014 až 2018 poté, co neoznámil příjmy z několika toků příjmů, jako jsou kryptoměnové zisky, placené propagační akce v kryptoměnách, konzultační činnost a prodej práv na jeho dokumentární film z celého života.
Pro McAfeeho život za mřížemi je charakteristické jeho rozjímání, protože pravidelně tweetuje zprávy s různým zabarvením, které se mění mezi zármutkem, smířením se s jeho okolnostmi, což promíchává s návaly zloby proti vládním orgánům USA.
I can see a small piece of sky above the tall concrete walls of the prison yard. The walls seem to frame, in contrast, the deep blue sky and the fluffy clouds drifting through it.
It turns this tiny sky window into a jewel of extraordinary beauty.
— John McAfee (@officialmcafee) May 25, 2021
John McAfee stále populární v krypto prostoru
McAfeeho příběh je ponurý, ale zdá se, že si svůj vliv v krypto prostoru udržel. V seznamu sestaveném výukovou platformou Cryptohead patří McAfee mezi nejvlivnější postavy v tomto odvětví.
Seznam se skládá z dalších renomovaných jmen, jako je vynálezce Etherea Vitalik Buterin, zakladatel společnosti TRON Justin Sun, krypto analytik Ben „BitBoy Crypto“ Armstrong a Anthony Pompliano. Seznam byl sestaven na základě počtu sledujících, které mají.
V této metrice zaujímá John McAfee 4. místo, jedno místo pod Buterinem a 1 nad Pomplianem. Podnikatel neztratil ani kousek smyslu pro humor a schopnost dokumentovat svá pozorování. Posledníh 7 měsíců strávil v katalánském vězení a snažil se bojovat proti vydání do USA. Kryptoměny jsou na jeho účtu Twitter opakujícím se tématem.
I have a million followers but I'd be surprised if even 1% bother to read my tweets.
Ramblings of an old man lost in a near infinite Twitter verse – like tears in rain.
As you may guess I'm having a down day.
— John McAfee (@officialmcafee) June 8, 2021
Temné předpovědi na Twitteru
Podnikatel byl během svého pobytu ve vazbě velmi aktivní na svém účtu na sociálních sítích. Nedávno znovu sdílel předpověď o „hrozící válce“ s kryptoměnami.
Podle McAfeeho se FED a USA připravují postavit tuto třídu aktiv mimo zákon. Proto nadále tvrdí, že jde o hrozbu pro „ekonomickou stabilitu“.
Ve videu vyzval své následovníky, aby „jednali“ a kontaktovali své místní zástupce. V této takzvané válce se John McAfee domnívá, že je „hlavním cílem“. V předchozím tweetu dodal:
„Jednou jsem měl všechno. Po nespočetných soudních sporech a zákroku FEDu nyní nemám nic. Ale uvnitř těchto vězeňských mříží jsem se nikdy necítil svobodnější. Věci, kterým věříte, že vlastníte, ve skutečnosti vlastní vás.“
https://twitter.com/officialmcafee/status/1403019184074788875
Další jeho konspirační zamyšlení na Twitteru znělo následovně:
„USA utrácejí naše peníze v tajnosti. Odhalují pouhé obecnosti. Přesto je každý náš cent podrobně zkoumán. Opak našeho záměru ústavy. Kryptoměny na ochranu soukromí jsou největší obranou proti tomuto zkorumpovanému systému, jaký byl kdy vyvinut.“
Osud tohoto starého, ale stále slavného muže, je fascinující. V jeho názorech se mísí určitá genialita, smutek, zášť a také velká dávka paranoii. Nebo alespoň doufejme, že je to jen paranoia. Jinak nás čekají velmi zvláštní časy.
V každém případě je dobře, že máme ty kryptoměny. Pro všechny případy.
Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. news.bitcoin.com, 3. Twitter