Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Zákaz vlastních krypto peněženek? Proti nápadu Mnuchina jsou čtyři kongresmani
Několik členů amerického kongresu vyjádřilo hlasitý nesouhlas s připravovaným nařízením z dílny ministra financí USA Stevena Mnuchina, který by mohl potenciálně ohrozit právo držení kryptoměn na vlastních kryptoměnových peněženkách. Takové nařízení, které údajně připravuje odcházející ministr financí Steven Muchin, by potenciálně mohlo vést až k tomu, že Američané by neměli právo držet kryptoměny skrz peněženky, ke kterým mají privátní klíče. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.
Grayscale: „Digitální generace“ sehraje v případě Bitcoinu klíčovou roli
Společnost Grayscale si dala vypracovat další zajímavý průzkum, jehož cílem bylo zjistit současný sentiment lidí v souvislosti s kryptoměnami a také názor akreditovaných institucionálních investorů. Grayscale z průzkumu zjistila, že 62% všech respondentů je již obeznámených s tím, co je to Bitcoin a buď do něj už investovali, nebo tento proces v rámci nejbližšího období plánují. V minulém roce, kdy proběhl podobný průzkum, šlo „jen“ o 53%. Průzkum zároveň naznačuje, že největší vliv na Bitcoin budou mít v budoucnosti mladé generace. Více se dozvíte zde.
Cardano má stále nejaktivnějších vývojáře. Následuje Ethereum
Analytická platforma Santiment upozornila, že podle dat z GitHub má kryptoměna Cardano (ADA) stále nejaktivnější vývojáře, přičemž v tomto směru překonává i developery Ethereum, Gnosis či Polkadot. Podle aktuálních čísel z GitHub udělají vývojáři Cardano denně okolo 403 vývojářských změn (commitů), zatímco v případě Ethereum jde o 369, Polkadot o 322 a Gnosis o 270. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
Bude doplácet zlato na vliv Bitcoinu?
Porovnávání Bitcoinu se zlatem se stává stále častějším trendem i v rámci finančních a mainstreamových médií. Společnost JP Morgan Chase se nyní dokonce domnívá, že vnímání Bitcoinu jako digitálního zlata může mít na hodnotu toho fyzického v budoucnu neblahý vliv. Vysoce postavený analytik JP Morgan Nikolas Panigirtzoglou upozornil, že Bitcoin má v současnosti pouze 0,18% podíl v investicích rodinných podniků ve srovnání s 3,3% ve fondech se zlatem. Pokud bychom se odrazili od těchto údajů, tak pouze malý přesun ze zlata do Bitcoinu by mohl vést k velkým změnám, které by mohly ovlivnit cenu nejznámějšího cenného kovu. Více se dočtete zde.
Podíl kriminální činnosti v Bitcoinu se zmenšuje
Přední analytická společnost zaměřující se na analýzu blochchain dat Elliptic uvedla, že vliv kriminální činnosti na Bitcoin má výrazně klesající trend. Podle nové studie, kterou zveřejnila tato firma jen ve středu, je podíl současných bitcoinových transakcí spojovaných s trestnou činností diametrálně nižší, než v roce 2012, kdy dosahoval vrcholu. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.
VIDEO: Rozhovor: Nováčci a podvody ve světě kryptoměn vs. Dušan „Dušky“ Matuška
Vedle toho, jak bude růst cena Bitcoinu a vedle toho i mnohé altcoiny je jisté, že se budou snažit svést na tomto trendu a s ním souvisejícím přílivu nezkušených nováčků do trhu i mnozí podvodníci, kteří v rámci svých strategií používají stále sofistikovanější postupy jako je oklamat a zneužít. Právě z tohoto důvodu připravil známý slovenský Bitcoin lektor Dušan Matuška webinář zdarma určených právě na tuto nejohroženější skupinu kryptoměnových investorů, aby jim vysvětlil, jaké nástrahy na ně čekají v době, kdy se rozhodnou vstoupit do tohoto nově vznikajícího trhu. O tomto webináři, ale i celkově o rizicích pro investory, které číhají ze strany podvodníků, se s Dušanem Matuškou bavil v rámci rozhovoru YouTube kanálu Zaujalo ma i Martin Gregor.