Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Dobré pro Bitcoin, špatné pro lidi? Biden připravuje $ 3-bilionový stimul pro ekonomiku
Změna na postu prezidenta Spojených států amerických zřejmě nic nezmění v trendu vytváření nových ničím nekrytých dolarů s cílem udržet naživu pandemií koronaviru zdecimovanou americkou ekonomiku. Vedlejší efekt v podobě výrazného se zadlužování a ztráty hodnoty dolaru (inflace) bude tedy podle všeho i horkým tématem roku 2021. Nadcházející prezident USA Joe Biden bude pokračovat v krocích odcházejícího Donalda Trumpa a i on bude podporovat udržení ekonomiky „novými penězi“. Vypadá to dokonce tak, že ještě ve větší míře, než to dělal Trump. Více se dočtete v tomto článku.
Elon Musk opět „zakopl“ o Bitcoin. Prý by ho jako výplatu neodmítl
Přestože se šéf společnosti Tesla či Space X Elon Musk, v současnosti už nejbohatší člověk této planety, vyjadřuje na adresu Bitcoinu častokrát velmi protichůdně, v posledním období se zdá, že toto digitální aktivum vzbuzuje u něj stále více pozornosti. Nejnověji Elon Musk „koketoval“ s Bitcoinem v rámci série tweetů s Benem Merzichem, autorem populárního bestellseru The Accidental Billionaires, na základě kterého byl natočen film Social Network o vzniku Facebooku.Více se dočtete zde.
Cardano se stalo nejdecentralizovanější kryptoměnou, píše CryptoSlate
Pokud Proof of Stake časem potvrdí, že je z pohledu řešení blockchian trilemmatu nejlepší volbou (a tedy i bezpečným řešením, což ještě nelze tvrdit definitivně, protože PoS kryptoměny mají krátkou historii), z pohledu samotné decentralizace bude ještě důležitým určujícím prvkem to, kolik mincí dané kryptoměny se „stakuje“ – zjednodušeně kolik mincí této kryptoměny se „uzamyká“, aby se tím podpořila bezpečnost sítě. V současnosti právě v tomto směru dosáhlo Cardano významného milníku. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
Kryptoměna Algorand získala velkého institucionálního klienta
Kryptoměna Algorand, v jejímž čele stojí profesor MIT Silvio Mical, který je držitelem Turingova ocenění za položení základů moderní kryptografie založené na veřejném klíči z roku 2012, má velmi zajímavou novinku. Algorand (ALGO), který je označován za jeden z mála blockchainů s potenciálem vyřešit problematiku „blockchain trilemmatu“ (škálovatelnost, bezpečnost, decentralizace) uzavřel partnerství se společností Instimatch Global. Pokud chcete vědět více, dočtete se v tomto článku.
Může to kvůli institucím nakonec dopadnout pro Bitcoin špatně?
Fanoušci Bitcoinu rádi tvrdí, že se z něj stává zajištění vůči inflaci. Vzhledem k tomu, že Bitcoin má omezené množství a nemá ho pod kontrolou žádná centralizovaná instituce, tato teze má své pádné argumenty. Na druhou stranu je zde však samotný trh, který tvoří investoři. Nuž a v současnosti jsou hlavními investory a stále většími „BTC velrybami“ instituce, které v době krize nemusí zajímat kouzlo Bitcoinu v jeho decentralizaci či omezeném množství. Zajímat je bude jen to, zda právě prodělávají nebo vydělávají. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.