Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Zájem o „Bitcoin halving“ klesá vedle klesání ceny. Je to špatný signál?
Už vícekrát jsme vás informovali o pozitivním jevu v souvislosti s vyhledáváním kombinace slov „Bitcoin halving“ ve vyhledávání na Google. Vypadá to však tak, že zájem o toto téma je úzce navázán na cenu Bitcoinu. 61 dní před květnovým halvingem totiž můžeme konstatovat, že od konce února, kdy jsme zaznamenali její pokles, trend vyhledávání informací o halvingu začal také klesat. Tomuto zajímavému tématu jsme se věnovali zde.
Za tokeny BAT Uberem? Brave oznámil zajímavé partnerství
Uživatelé blockchain prohlížeče Brave budou moci brzy využít své BAT tokeny v reálném světě a to díky nové spolupráci s TAP Network. Všechny BAT tokeny získané v rámci program Brave Reward mohou být totiž vyplaceny ve formě dárkových kartiček od stovek předních značek. Více jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.
Co způsobilo pád ceny Bitcoinu? Možnosti jsou minimálně dvě
Portál Cointelegraph se věnoval tématu toho, co s největší pravděpodobností způsobilo poslední výrazný propad ceny Bitcoinu. Možností je několik a zřejmě jde o kombinaci dvou faktorů – vlivu statních trhů a Ponziho schématu Plus Token. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.
IOTA konečně nahodila Koordinátor. Komunita doufá v brzký příchod Coordicide
Od 12. února 2020 zažívali představitelé iota zřejmě nejtěžší období od vzniku této kryptoměnay a podobně to lze říci zřejmě i o fanoušcích a dlouhodobých hodlerech. Po zjištění vážné bezpečnostní chyby na peněžence Trinity Wallet, v jejímž důsledku došlo k hacku MIOTA v hodnotě přibližně dvou milionů dolarů, byla totiž IOTA Foundation nucena vypnout takzvaný Koordinátor, tedy centralizovaný bod celého ekosystému, který měl na starosti realizaci transakcí. Vypnutí koordinátora neomezilo jen transakce, ale způsobilo i ztrátu důvěry, protože jeho odstavení zdůraznilo nežádoucí centralizaci celé sítě. IOTA Foundation proto aktuálně více než kdykoliv předtím čelí velké výzvě dotáhnout úspěšně do konce fázi Coordicide, která má odstranit potřebu Koordinátora a vytvoří z IOTA zcela decentralizovanou platformu. Reputace je však vážně poškozena a až čas ukáže, zda se to podaří. (cointelegraph.com)
YouTube opět vymazal videa s kryptoobsahem
Koncem roku 2019 přistoupilo YouTube k překvapivému kroku, když zablokovalo nebo zcela zrušilo obsah mnoha předních kanálů zabývajících se kryptoměnami. YouTube však pár dní na to situaci napravil a vysvětlil, že šlo o chybu. Neuplynul ani jeden kvartál a další cenzura kryptoobsahu na Youtube je však realitou. Informoval o tom populární švédský YouTuber Ivan on Tech, který upozornil, že plaforma smazala jeho video, které publikoval 9. března. Stejnou situaci zažil i kanál The Moon o jeden den později. Minulý týden jsme vás zas informovali o tom, že Google, který vlastní YouTube, zablokoval na svém Google Play obchod podporu aplikaci s kryptoobsahem. Kromě jiných například i aplikaci portálu Cointelegraph. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.