Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Bratři Winklevossovi: Amazon, Google a Netflix budou mít také vlastní kryptoměny
Bratři Winklevossovi, dvojčata Tyler a Cameron, kteří jsou považováni za první bitcoinové miliardáře a kdysi stály za myšlenkou založit Facebook, jsou v současnosti hlavními představiteli americké kryptoburzy Gemini. Vedle toho se logicky častokrát vyjadřují k různým fundamentům, které souvisejí s Bitcoinem a altcoiny. Winklevossovi nejnověji zaujali tím, že v rozhovoru pro televizi CNBC uvedli, že do roku 2021 bude mít podle jejich názoru každá společnost z FANG (takto se označují TOP4 technologičtí giganti Facebook, Amazon, Netflix a Google) vlastní digitální měnu. Více se dočtete v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/bratia-winklevossovci-amazon-google-a-netflix-budu-mat-tiez-vlastne-kryptomeny/
Pompliano zamýšlí přesvědčit Schiffa, že Bitcoin je dobrá investice
Peter Schiff, investiční veterán, který se soustředí zejména na zlato, přijal pozvání na diskusi s bitcoinovým odborníkem Anthonym Pomplianem. Pompliano, nebo pokud chcete „Pomp“, který je zakladatelem a partnerem společnosti Morgan Creek Digital, si před setkáním stanovil jasný cíl – chce Schiffa přesvědčit, že Bitcoin je dobrá investice. Více se dočtete zde.
https://www.kryptonovinky.sk/pompliano-ma-v-umysle-presvedcit-shiffa-ze-bitcoin-je-dobra-investicia/
Opera podporuje BTC a TRX. Experimentuje s WEB 3.0
Opera přidala do svého prohlížeče pro Android podporu pro kryptoměny Bitcoin (BTC) a Tron (TRX). V oficiálním blogu o tom informovala 10. července. Uživatelé opery pro Android od nynějška mohou přijímat a posílat kryptoměny BTC, TRX a tokeny s TRC-10 standardem. Opera popsala tuto aktualizaci za experimentální integraci Webu 3.0 – tak je většinou označován inteligentnější, otevřenější a distribuovanejší web, který zahrnuje použití blockchainu, decentralizované výpočetní síly a kryptoměn. (cointelegraph.com)
Bývalý guvernér PBoC navrhuje Číně zajímavé řešení
Bývalý guvernér Čínské lidové banky (PBoC) naznačil, že Peking by mohl delegovat vydání digitální měny komerčním subjektům. Údajnou inspirací mu má být hongkongský měnový systém a projekt Facebooku Libra. V Hongkongu vydávají tři banky své vlastní bankovky a zajišťují jejich držením amerických dolarů v rezervě, zatímco měnový orgán zajišťuje, že jeden hongkongský dolar má hodnotu přibližně 7,80 USD. Podle Zhou Xiachouana by tento systém mohl pomoci Pekingu vyhnout se obrovským výkyvům, které trápily kryptoměny během jejich časného vývoje.(Cointelegraph.com)
Startup přináší Lightning Network k Amazonu a dalším TOP prodejcům
Americký startup Fold umožňuje platby pomocí technologie Lightning Network v Amazonu, Starbucksu, Uberu a u jiných velkých známých prodejců. Informoval o tom prostřednictvím tiskové zprávy zveřejněné 10. července. Lightning Network umožňuje rychlejší a levnější bitcoinové transakce tím, že funguje na jeho druhé vrstvě jelikož většina transakcí se děje mimo řetězce a základní blockchain slouží pouze k zaznamenávání konečných „čistých výsledků“. Platby u výše zmíněných prodejců pomocí Lightning Network má Fold umožnit pomocí své stránky, kde si uživatelé vyberou svého prodejce a zaplatí příslušnou fakturu. (cointelegraph.com)