Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Mnuchinovi to nevyšlo. O osudu návrhu FinCENu se rozhodne až za nové vlády
Téma regulací kryptoměn se stalo v posledním období mimořádně horkým. Zatímco v americkém kongresu se mluví o zákonu s názvem Stable Act, který je zaměřen na stablecoiny, SEC žaluje Ripple za prodej necertifikovaných cenných papírů (XRP) a šéfka ECB Lagardeová usiluje o celosvětovou regulaci Bitcoinu, tak velkou pozornost vzbuzovala i snaha Ministra financí USA Stevena Mnuchina prosadit za pomoci FinCENu (Financial Crimes Enforcement Network) zákon, který by skrz zrychleně řízení vyžadoval od burz identifikaci soukromých kryptoměnových peněženek, na kterýchse realizují transakce. Tento návrh má však podle čerstvých informací nejistý osud a důležité je, že světlo světa nespatří během funkčního období Mnuchina. Více se dozvíte v tomto článku nebo v našem videu:
Kauza Tether: Je stablecoin USDT krytý i Bitcoinem?
O podezření, že nejznámější stablecoin Tether (USDT), tedy kryptoměna, která kopíruje hodnotu vůči americkému dolaru v poměru 1: 1, ve skutečnosti není krytý na 100% americkými dolary, jsme psali na webu Kryptonovinky už mnohokrát. Toto téma je horké i v posledních dnech, protože soudní spor mezi newyorskou prokuraturou (NYAG) a firmou iFinex (která je matkou firmy Tether a také burzy Bitfinex) se dostává do důležité fáze. Za významný se považuje právě dnešní den 15. leden 2021. Navíc se spekuluje, zda část USDT v oběhu není kryta právě Bitcoinem. Otevřete si tento článek pokud chcete vědět víc, nebo se podívejte naše video:
Ethery (ETH) mizí z burz. Může cena vyletět až na $ 20 000?
V souvislosti s kryptoměnou Ethereum se objevuje stále více pozitivních fundamentů dá se říci, že ke zvýšenému potenciálu výrazného růstu hodnoty dvojky na trhu přispěl svými nedávnými vyjádřeními i respektovaný investor Raoul Pal. Ještě zajímavější než cenové predikce však vypadají informace o prudkém odlivu Etherů z burz, což je mimořádně silný bullish signál. Více se dočtete v tomto článkum nebo dozvíte z našeho videa:
Čísla Grayscale podtrhují silný institucionální zájem o Bitcoin
Společnost Grayscale Investments, která je největším institucionálním držitelem Bitcoinů, které následně zprostředkovává skrz své investiční produkty regulovaným způsobem dalším institucím, zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál 2020. Vyplývá z jejich, že poptávka po bitcoinu nebyla ze strany institucí nikdy tak obrovská, jako právě v onom období. Institucionální investoři v Q4 akumulovaly skrz Grayscale rekordní počet Bitcoinů, ale i Etherů (ETH). Celková hodnota investic do produktů Grayscale činila 3,3 miliardy dolarů, což se promítlo do průměrného týdenního přílivu čerstvého kapitálu v hodnotě 250,7 milionu dolarů. Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku, ale i v našem videu:
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.