Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
FED vystřelil cenu Bitcoinu o více než 10%, ale nakonec se zhroutil
Bitcoin zjevně velmi citlivě reaguje na dění ve světové ekonomice a v současné době obrovské nejistoty související s koronavirem je to patrnější, než kdykoliv předtím. Důkazem toho je i výstřel ceny Bitcoinu o více než 10% poté, co americký FED snížil úrokovou sazbu na nulu, což znamená, že banky nemusí platit nic za to, aby si půjčily peníze od centrální banky. Více se tomuto tématu věnujeme zde.
Na trhu s Bitcoinem je extrémní strach, naznačuje Fear & Greed Index
Bitcoinový Fear & Greed Index (BFGI), který vyjadřuje sentiment na trhu s Bitcoinem, je aktuálně na téměř nejnižších hodnotách. Znamená to, že na trhu s BTC panuje obrovská nervozita a strach. Index BFGI na stupnici od 1 do 100 analyzuje náladu na trhu. Čím je hodnota nižší, tím na trhu panuje větší strach (fear) a čím je vyšší, tím je vyšší optimismus, respektive „extrémní chamtivost“ (greed). Více se dočtete v tomto článku.
Coinbase spouští batching. Nabízí úsporu nákladů za transakce
Americká směnárna Coinbase oznámila svým zákazníkům novou funkci, která jim ušetří peníze za transakční poplatky. Americká směnárna totiž začíná podporovat tzv. batching (dávkování), což znamená, že umožní, aby se jednotlivé transakce v řetězci spojily do jedné. Sníží se tím zatížení sítě BTC a vedle toho výsledné poplatky, které zákazníci zaplatí za transakce. Coinbase odhaduje, že tím její uživatelé ušetří na poplatcích okolo 50%. Přidává se tak k platformám jako Kraken či ShapeShift, které tuto funkci nabízejí už déle. (cointelegraph.com)
Akon mluvil o kryptoměně Akion. Má pomoci Africe
Už jsme zmínili, že populární zpěvák Akon, který je známým filantropem, se rozhodl pomoci Africe založením kryptoměny Akoin. V rozhovoru pro Cointelegraph nastínil, jak by měla fungovat a jak může pomoci černému kontinentu. Podle akona je posláním tohoto tokenu uvolnit potenciál největší pracovní síly na světě. Pohánět ji mají atomové swapy mezi kryptoměnami, měnovými páry a kredity mobilních telefonů v síti Akoin. ,,V Africe máme mnoho měn, ale mnohé jsou extrémně nestabilní a lidé jim nedůvěřují. Dostalo se to až do bodu, kdy běžní Afričané už ani tyto měny nepoužívají a využívají kredity svého mobilního telefonu na obchodování se základním zbožím, jako jsou produkty, ovoce a jiné věci,“ vysvětlil. Africký kontinent považuje za ideální prostor pro adopci kryptoměn více odborníků z kryptoprůmyslu. Například i šéf Cardano Charles Hoskinson či Jack Dorsey z Twitteru, který je velkým podporovatelem vývoje Bitcoinu. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.