Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Počet BTC velryb připomíná období před útokem na cenu $20 000
Počet investorů, kteří mají na své peněžence alespoň 1000 BTC, častokrát označovaných jako „bitcoinové velryby“, se začíná blížit k úrovním, které byly naposledy pozorovány v období, kdy Bitcoin atakoval hodnotu 20 tisíc dolarů. S touto informací přišla analytická společnost Glassnode, která informovala, že množství peněženek s alespoň 1000 BTC zaznamenává neustálý růst od ledna 2020. Podrobnosti se dočtete zde.
Které kryptoměny jsou nejvyhledávanější na Google?
Portál Google Trends, který informuje o trendech vyhledávání na Google, je výborný analytický nástroj, který dokáže hodně naznačit i směrem do budoucna. Portál blockchaincenter.net zpracoval jeho data související s kryptoměnami díky čemuž umíme snadno zjistit například i to, jaký zájem je ve světě o vyhledávání konkrétních digitálních aktiv. Pokud vás tedy zajímá, které kryptoměny ve vyhledávání dominují a jak velká je dominance Bitcoinu, dozvíte se to tu.
Průzkum: V Japonsku hodleři upřednostňují XRP před Ethereum
Průzkum japonské kryptoburzy BitMax zjistil, že mezi jejími zákazníky je mnohem více fanoušků kryptoměny XRP než současné dvojky na trhu s kryptoměnami Ethereum. Jedničkou je Bitcoin, který „hodluje“ 26% respondentů, přičemž XRP skončilo s 25 procenty těsně na druhém místě. Ethereum ze 1498 dotazovaných respondentů dlouhodobě drží jen 9 procent. Vzorek téměř 1500 respondentů sice není velký, ale podobný výsledek přinesl i průzkum Japonského sdružení kryptoměnových burz (JVCEA) z prosince 2019, kdy se Ethereum také umístilo v oblíbenosti až třetí. (cointelegraph.com)
Předseda CFTC Heath Tarbert preferuje volnější regulace
Heath Tarbert, který je v USA předsedou Komise pro komoditní futures (CFTC), publikoval v Harvard Business Law článek, ve kterém popisuje způsob, jakým by se měly ubírat americké regulace. Tarbert je přesvědčen, že jít cestou „přísných předepisujících pravidel“ pro každý konkrétní segment by nebylo dobrým krokem a spíše preferuje regulace postavené na širších obecných zásadách a principech. Pokud vás zajímá téma regulací, které souvisí is kryptoměnami, podrobněji jsme se mu věnovali zde.
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.