Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Bitcoin poprvé překonal $ 50 000: Impulsem zprávy o Bitcoinu ETF i plány Microstrategy!
16. únor 2021 se zapíše do historie Bitcoinu jako den, kdy se jeho cena poprvé dostala nad 50 tisíc amerických dolarů. Až budoucnost ukáže, zda půjde o významnou rezistenci nebo support, nebo jen krátkodobý praporek před dosažením ještě větších milníků, za které se bude tato „komodita“ obchodovat. Ve videu a také v tomto našem článku jsme se věnovali několika důležitým zprávám posledních hodin, které mohly mít pozitivní vliv na další růst ceny BTC – od dalšího schváleného Bitcoinu ETF v Kanadě, přes koupi BTC.com až po oznámení firmy Microstrategy o tom, že chtějí koupit další Bitcoin za nemalou hodnotu.
Průzkum: Investici do Bitcoinu vážně zvažuje pouze 5% institucí
Nový průzkum, jehož výsledky publikovala konzultační společnost Gartner, naznačuje, že většina institucí je ještě výrazně vzdálená myšlence, že by investovaly v roce 2021 do Bitcoinu. Ve skutečnosti takovou možnost připouští pouze 5% dotázaných zástupců velkých firem. Nákup BTC firmou Tesla za 1,5 miliardy dolarů, oznámení banky BNY Mellon podporovat Bitcoin či obrovský zájem o konferenci Microstrategy, které se zúčastnilo více než 7000 firem zajímajících se o Bitcoin, naznačovaly, že instituce mají v úvodu roku 2021 o Bitcoin opravdu gradující zájem. Zmiňovaný průzkum však tyto předpoklady vyvrací. Až 84% respondentů v něm totiž uvedlo, že Bitcoin zatím neplánují držet jako firemní aktivum, protože je příliš volatilní. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento náš článek.
Polkadot (DOT) aktualizoval svou roadmapu. Letí DOT i „testnet“ Kusama
Oficiální stránka kryptoměny Polkadot (DOT) aktualizovala svou roadmapu týkající se jejích dalších kroků vedoucích ke kompletnímu spuštění jejího ekosystému. Reakce byla více než pozitivní, jelikož hodnota tokenů DOT se dostala poprvé v historii nad 30 dolarů. Mezitím se daří i takzvanému „ostrému testnetu“ Polkdot s názvem Kusama (KSM). Jak informoval portál Cointelegraph, k aktualizaci Roadmapy Polakdot došlo již v pondělí. Nejznámější kryptoportál zároveň zmiňuje velmi optimistický scénář, podle kterého by se mohla tato síť dočkat svých prvních parachainů již v prvním čtvrtletí 2021. Tématu Polkadot a Kusama jsme se věnovali ve videu níže a také v našem článku zde.
Je Cardano nejdecentralizovanější kryptoměnou? Čerstvá data tomu nahrávají
Pokud lze decentralizaci kryptoměn hodnotit podle toho, kolik mincí je uzamčených v rámci stakingu, Cardano je nadále nejdecentralizovaneěší kryptoměnou. Minimálně v rámci těch, které používají konsensus Proof of Stake (Pos). Čerstvá data uvádějí, že aktuálně se do stakingu mincí ADA zapojuje až 71,9% celkové stávající nabídky těchto mincí. To je jednak dobrý signál pro decentralizaci, ale zároveň i pro předpoklad dalšího růstu hodnoty této kryptoměny. Ti, co stakují totiž obvykle nemají „nutkání“ danou kryptoměnu okamžitě prodávat. Tématu decentralizace Cardano jsme se podrobněji věnovali ve videu níže a samozřejmě i v tomto našem článku.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.