Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Nakopne Bitcoin podobný katalyzátor jako akcie Tesla?
Nedávno jsme psali o tom, že parabolický růst hodnoty akcií společnosti Tesla nápadně připomínal graf Bitcoinu z roku 2017. Známý Wall Street stratég a zakladatel společnosti Fundstrat Advisors Tom Lee si myslí, že katalyzátor letošního růstu Tesla může být brzy opět stejně významný i u Bitcoinu. Více se dozvíte zde.
Shopify se přidala k Libra Association. Projektu věří
Kryptoměna Libra, v jejímž čele stojí Facebook, poutala velkou pozornost zejména v minulém roce. Do cesty se jí však postavily vlády, které se obávají toho, že její decentralizovaný charakter (pouze z části, protože decentralizace Libry je daleko menší, než například u Bitcoinu), by mohla ohrozit současný měnový systém. I z důvodu obav z postoje vlád a regulátorů ustoupily od tohoto projektu společnosti jako PayPal, Visa, Stripe, Ebay či Mastercard, ale mnoho jiné zůstaly. Nejnověji se k Libra Association přidává společnost Shopify, jejíž generální ředitel Tobi LÜTKE konstatoval, že je z dlouhodobého hlediska v případě Libry obrovský optimista.(Cryptoslate.com)
VIDEO: Bitcoin v Simpsonových! Vysvětloval ho Sheldon z Big Bang Theory
O Simpsonových „se ví“, že občas dokážou velmi úspěšně předpovídat budoucnost. Proto nás dvojnásobně těší, že téma kryptoměn bylo součástí třinácté epizody 31. série tohoto mimořádně úspěšného kresleného seriálu. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.
Bývalý šéf CFTC: Digitální dolar může fungovat vedle Bitcoinu
Bývalý předseda Americké Komise pro komoditní futures (CFTC) Christopher Giancarlo apeluje na Federální rezervní systém, aby neotálel s digitalizací amerického dolaru. Také si myslí, že když vznikne, může fungovat v konkurenčním prostředí po boku Bitcoinu či kryptoměny Facebooku Libra. Více se dočtete zde.
Binance nemá oprávnění od maltského regulátoru MFSA
Maltský finanční regulátor MFSA tvrdí, že nikdy neudělil burze Binance schválení na její působení v této zemi. Malta byla přitom dosud vnímána jako crypto-friendly krajina, kde se Binance přestěhovala právě za tímto účelem z Japonska. MFSA vysvětlila své oznámení i tím, že ona sama nemá žádnou pravomoc k tomu, aby mohla podniknout konkrétní regulační kroky v souvislosti s kryptoměnovým trhem. Jinak řečeno Binance působí na Maltě způsobem, v jehož rámci nepatří zatím do oblasti regulačního dohledu MFSA. Otázku, jakým způsobem je Binance regulována na Maltě, dostala od portálu Cointelegraph i samotná burza, ale dosud na ni neodpověděla. Nové informace z Malty však vynořují další pochybnosti o tom, kde je vlastně reálné sídlo této firmy, která patří mezi nejúspěšnější ve svém oboru. Samotný šéf burzy Changpeng Zhao rád tvrdí, že nemá rád, když se mluví o Binance jako o firmě s jedním centralizovaným bodem. Naopak rád prosazuje myšlenku, že zaměstnanci Binance pracují decentralizovaně po celém světě.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.