Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Dvě kryptoměny, které mají lepší technologii než Bitcoin
Ratingová agentura Wiess Rating poslala svým platícím členům analýzu tří altcoinů, které mají podle jejich studie výrazně lepší technologii, než král kryptoměn Bitcoin. Portál Decrypt.co oslovil agenturu, aby o této studii cosi prozradila i neplatící části kryptokomunity. Zjistila, že dvě z těchto tří kryptoměn jsou Cardano a Fantom. Agentura hodnotí kryptoměny podle čtyř základních faktorů – technologie, adopce, rizika a odměny. (decrypt.co)
Šéf Bank of England navrhuje kryptoměnu, která by nahradila dolar jako rezervní měnu
Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrální banka), navrhuje transformaci globálního finančního systému nahrazením amerického dolaru jako rezervní měny digitální měnou, která bude podobná té, kterou připravuje Facebook, čili Libře. Carney na sympoziu Federálního rezervního systému USA v Jackson Hole ve Wyomingu řekl, že by to bylo lepší volbou, jak nahradit dolar jinou národní měnou, například čínským Juanem a dodal, že novou syntetickou hegemonickou měnu by mohl veřejný sektor nejlépe zajistit prostřednictvím sítě digitálních měn centrální banky. (cointelegraph.com)
Allaire: Éra tokenizovaných fiatových peněz se blíží
Jeremy Allaire, generální ředitel blockchain společnosti Circle zaměřené na převod peněz pomocí této technologie, si myslí, že hlavní fiatové měny budou tokenizované, přičemž uvedl, že takový názor zastával již v roce 2013, kdy byla společnost založena.
Allaire je dnes ještě více přesvědčen, že svět směřuje k systému levných okamžitých peněžních transakcí s fiatovými měny bez ohledu na to, ve kterých zemích dochází k zavedení digitálních fiatových peněz. Domnívá se také, že půjde o radikální změnu způsobu fungování platebních systémů, měnového systému a hospodářské interakce.
Ředitel Circle však nepředpokládá, že bude stačit, aby národní měny byly tokenizované prostřednictvím blockchainu, ale jinak budou fungovat stejně jako dosud. Místo toho předpokládá, že se objeví globální peněžní tokeny, které se budou opírat o koše rezervních měn a stanou se preferovaným peněžním modelem. Zájem o vydání vlastních digitálních měn už naznačili země jako Uruguay, Bahamy, Čína, Švédsko či Ukrajina, přičemž Čína je k jejímu zavedení zdá se nejblíže. (cointelegraph.com)
Spolupráce BlockchainWallet a BitPay
Kryptoměnová peněženka Blockchain Wallet uzavřela spolupráci s platebním procesorem pro kryptoměnu BitPay, což umožní uživatelům této peněženky nakupovat produkty a služby dostupně prostřednictvím online sítě BitPay a zároveň si přitom zachovat vlastnictví svých soukromých privátních klíčů. BitPay je jedním z největších zpracovatelů kryptoměnových plateb a je nabízen v množství online obchodů. Od roku 2011 údajně zpracoval platby v hodnotě 3 miliard dolarů. (cointelegraph.com)
Bithumb zakládá výbor, který bude posuzovat kryptoměny
Jihokorejská burza Bithumb se rozhodla založit výbor, který bude rozhodovat o tom, jaké kryptoměny bude možné obchodovat na této platformě. ,,Výbor pro posuzování kótování“ bude brát v úvahu denní objem obchodování dané kryptoměny, změnu kapitalizace a podporu projektu. Kryptoměny, které nebudou splňovat jeho standardy, budou mít dva měsíce na to, aby zlepšily svůj stav a pokud se tak nestane, z nabídky burzy budou delistované. (Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.