Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Weiss Ratings: Existuje více než 21 milionů Bitcoinů
Ratingová agentura, která se v úvodu roku 2018 jako vůbec první odvážila vstoupit do sektoru kryptoměn a udělovat ratingy digitálním měnám, zopakovala svůj dřívější nepopulární názor, v jehož rámci tvrdí, že „existuje“ více než 21 milionů Bitcoinů. Jak to vůbec myslí a které krptoměny jsou podle Weiss Ratings aktuálně nejlepší? Dozvíte se v tomto článku.
Tether sesadil XRP z třetího místa TOP kryptoměn
Při pohledu na žebříček nejhodnotnějších kryptoměn na trhu nastala výrazná změna. Kryptoměna XRP přišla o svou dlouhodobou třetí pozici, na níž ji nahradil stablecoin Tether (USDT). Celkové pořadí určuje dolarové vyjádření hodnoty držené v daných kryptoměnách. Zatímco v případě prvního Bitcoinu je to v přepočtu na dolary aktuálně 164 miliard a u druhého Ethereum 22,7 miliardy, třetí XRP má aktuálně kapitalizaci „jen“ 8,61 miliardy dolarů, což je o dvě stě milionů méně, než nová trojka na trhu stablecoin Tether (USDT). Více o důvodech této změny se dočtete v článku.
Analytičku překvapuje, že nedošlo k 51% útoku na Bitcoin Cash
Yassine Elmandjra, analytička ze společnosti ARK Invest, ve svém tweetu, který publikovala 24. května, přiznala, že ji překvapuje skutečnost, že dosud nedošlo k pokusu o útok na Bitcoin Cash v podobě takzvaného 51% útoku, po tom, co se udál jeho halving . Po dělení odměny pro těžaře Bitcoinu Cash (podobně jako se tak stalo nedávno u Bitcoinu), totiž výrazně klesl celkový hashrate, tedy výpočetní síla vynaložená na těžbu této kryptoměny, což znamená, že pro potenciální útočníky by bylo jednodušší ovládnout v daný čas 51% celkového hashrate. Po halvingu dokonce nakrátko klesl o 61% a delší dobu se pohyboval pokles hashrate mezi 25 až 40%. Hayden Otto, který stojí v čele developerské firmy orientující se na Bitcoin Cash však upozornil, že těžaři prostě k něčemu takovému nemají motivaci. Pohání je totiž vidina zisku, která tkví v těžbě této kryptoměny a ne její napadání. Rovněž poukázal na to, že hashrate Bitcoinu Cash se dlouhodobě pohybuje pouze na 3,5% hashrate Bitcoinu a přesto nedošlo k žádnému útoku. (cointelegraph.com)
VISA schválila platební kartu s DeFi technologií na Ethereum
Kryptoměny jako Bitcoin mají problém s adopcí u běžných obchodníků zejména pro volatilitu, tedy poměrně výrazně změny jejich hodnoty i v krátkodobém horizontu. Společnosti proto hledají způsoby, jak propojit tradiční finanční svět s těmito novými technologiemi a vybudovat mezi nimi mosty. Švýcarský startup s názvem Eido nyní přišel s novou debetní kartou schválenou gigantem VISA, která používá regulované stablecoiny na konverzi mezi kryptoměnami a fiatovými měny za pomoci decentralizovaného financování (DeFi) postaveného na blockchainu Ethereum. Nikola Tchouparov, který stojí v čele firmy Moneyfold, která na Ethereum spouští stablecoiny pro euro a britskou libru řekl, že to bude vůbec poprvé, kdy bude backend platební karty provádět transakce prostřednictvím stablecoinů a decentralizované směnárny. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.