Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Grayscale závratným tempem akumuluje nové bitcoiny
Institucionální společnost Grayscale získala v průběhu minulého týdne dalších 19 879 Bitcoinů a opět tak nabyla v průběhu daného časového úseku kontrolu nad větším množstvím BTC, než bylo vůbec ve stejném období vytěženo. Upozornil na to Kevin Rooke na Twitteru, který konstatoval, že akumulace Bitcoinu ze strany této společnosti téměř trojnásobně překonala množství vytěžených BTC. Podrobnosti jsme shrnuli zde.
Webstránka propagující ISIS přeorientoval na Monero
Propagandistická webová stránka orientovaná na informování z prostředí teroristické islámské organizace ISIS známé i pod pojmem Islámský stát, začala přijímat dary formou kryptoměny Monero (XMR), na kterou přesedlala z Bitcoinu, protože ten je více transparentní a proto jsou jeho transakce mnohem jednodušší na sledování. Jak upozornila analytická společnost Chainalysis, navzdory mnoha nově zavedeným regulacím, kryptoměny stále patří mezi oblíbený nástroj financování terorismu a praní špinavých peněz. Zároveň však zpochybnila, že by hrály nejvýznamnější úlohu a popřela tak časté tvrzení odpůrců kryptoměn, kteří tvrdí, že krypto je dobré jen na nelegální činnost. (cointelegraph.com)
Pokud by Bitcoin nyní „explodoval“, byla by to katastrofa, upozornil Palihapitiya
Generální ředitel vesmírné společnosti Virgin Galactic Chamath Palihapitiya, který patří mezi časné investory do bitcoinu, upozornil, že pokud by cena Bitcoinu nyní prudce vyletěla nahoru, zřejmě by to nebyla vůbec dobrá zpráva. Více o jeho zajímavém názoru se dočtete v tomto článku.
Uspějí utility tokeny? Bez větší transparentnosti těžko
Nicholas J. Krapels a Dan Liebau zpracovali studii, jejíž závěrem je, že utility tokeny, tedy tokeny vázané na nějaké jiné aktivum, mají potenciál masově uspět pouze za předpokladu, že budou téměř dokonale transparentní. Mnohé současné projekty však v tomto směru podle jejich názoru selhávají. Vypracovali proto sedm snadno dodržitelných doporučení, kterými by se měly řídit a jsou relevantní pro emitenty tokenových služeb, kupujících, zprostředkovatelů i regulátorů. Pokud jde o finanční podrobnosti, mělo by být jasné, kdo je emitent tokenu, měla by být známá počáteční i aktuální hotovostní pozice a také informace o tokenové pokladně. Mezi nefinanční informace patří kontaktní informace, neustálé aktualizace o postupech projektu, dostupnost dokumentací a archivu používaného softwaru, který musí mít otevřený zdrojový kód (open source). Jako příklad byly uvedeny projekty Tezos, Hedera, Algorand či Thorchain, které jsou vhodnou inspirací, pokud jde o transparentní vystupování.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.