Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Cointelegraph: Co mohlo způsobit pád ceny bitcoinu?
Toento týden nastal propad ceny Bitcoinu o více než 15%, respektive 1 500 dolarů a překvapil mnohé investory. Cointelegraph ve svém článku poukázal na hlavní důvody, které mohly být katalyzátorem tohoto propadu. Chcete-li se dozvědět více, otevřete si tento náš článek.
https://www.kryptonovinky.sk/cointelegraph-co-mohlo-sposobit-pad-ceny-bitocoinu/
Studie poukazuje na možnou manilulaci ceny bitcoinu
Společnost Arcane Research vypracovala studii, podle níž mohou mít data zúčtování bitcoinových termínových obchodů na burze CME negativní dopad na ceny bitcoinu. Analýza zjistila, že od ledna 2018 do srpna 2019 až v 75% případech se cena Bitcoinu propadla právě před vyplacením CME kontraktů z Bitcoin Futures. Arcane zveřejnila tuto studii krátce předtím, než se cena bitcoinu tento týden prudce propadla o více než 1 500 dolarů k aktuální ceně přibližně 8 500 USD. Norský portál Kryptografen, který jako první publikoval závěry studie, dokonce naznačil, že může jít o úmyslnou manipulaci s cenou.(Cointelegraph.com)
Způsobila propad hashrate aktualizace firmware ASIC minerů?
Včera jsme vás informovali o tom, že hashrate, tedy celkový výkon, který je v daném čase využíván pro těžbu bitcoinu, ze záhadných důvodů zaznamenal 23. září výrazný propad z 98 000 000 TH / s na 57 700 000 Th / s. Přestože hashrate mezitím opět stoupl, jeho nepředpokládaný propad je dodnes předmětem spekulací, nakolik celkový hashrate souvisí s bezpečností sítě. Možným vysvětlením tohoto propadu může být podle Jeffa Brandta, jehož citoval Cointelegraph, plánovaná aktualizace firmware S9 ASIC minerů od Bitmainu ještě předtím, než se měla zvyšovat mining difficulty (obtížnost těžby, která se aktualizuje jednou za 2 týdny). Aktualizovaný firmware, který byl zveřejněn minulý týden, se týká přibližně 3 milionů strojů. Pochopitelně jde jen o jednu z teorií. Část komunity znepokojuje zejména způsob propadu hashrate a skutečnost, že prudký propad může naznačovat, že jedna entita (která přerušila dočasně těžbu) může disponovat dostatečně silným výkonem na to, aby se mohla pokusit o 51% útok. (Cointelegraph.com)
Zuckerberg volí v souvislosti s Librou opatrnější přístup
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg je netradičně opatrný, pokud jde o přístup ke kryptoměně Libra a jejímu potenciálnímu zavedení na trh. Zakladatel největší sociální sítě v rozhovoru pro asijské médium Nikkei poznamenal, že pro Facebook je mimořádně důležité vyřešit obavy regulátorů a že v této věci se řídí pravidlem – nejprve se vypravujme, potom aplikujme. Více o tomto tématu se dozvíte vtomto článku.
Ukončit dominanci dolaru kryptoměnou je nesmysl, tvrdí Simon
Bývalý přední zaměstnanec FEDu Simon Potter řekl, že úvahy o tom, aby digitální měna, ačkoli pod správou centrálních bank, nahradila dominantní postavení amerického dolaru je nesmysl. Reagoval tím na prohlášení guvernéra Bank of England Marka Carneyho, který minulý měsíc navrhl, aby se vytvořila digitální měna podobná té, kterou plánuje Facebook, která by mohla zastoupit v této roli dolar. Podle Carneyho by to bylo lepším řešením, jak hledat na trhu jinou národní měnu, například čínský juan, který by se chopil této příležitosti. ,,Nevidím žádný argument, který by dával smysl pokusit se o něco takového komplikované, když máte k dispozici něco tak velkého a likvidního, jako jsou kapitálové trhy v USA,“ reagoval Potter.(Cointelegraph.com)
Člen ECB: Libra ukázala nedostatky finančního systému
Přední představitel Evropské centrální banky (ECB) Benoit Coeur poukázal na to, že kryptoměna Libra poukázala na nedostatky v současných globálních platebních systémech. Člen představenstva ECB tvrdí, že v současnosti je infrastruktura nedostatečná pro miliardy lidí, kterým chybí přístup k využívání finančních služeb. Poukázal na to, že až 1,7 miliardy dospělých lidí na světě nemá žádný přístup ani k základním platebním službám, ačkoli 1,1 miliardy z nich má k dispozici mobilní telefon a každý čtvrtý má přístup na internet. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, že aktuální přehled cen kryptoměn najdete i u nás?