Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Čínská kryptoměna bude cílit na domácí trh a mezinárodní převody
Zhou Xianchuan, prezident Čínské finanční asociace a bývalý guvernér Čínské lidové banky (PBoC), která v této zemi hraje roli centrální banky, mluvil během fóra Xaixin Hengquin o plánované čínské kryptoměně. Podrobnosti jsme shrnuli zde.
https://www.kryptonovinky.sk/cinska-kryptomena-bude-cielit-na-domaci-trh-a-medzinarodne-prevody/
Největší provozovatel nákupních center v USA uzavřel deal s výrobcem BTC bankomatů
Společnost Bitstop, která se orientuje na výrobu a instalaci bitcoinových bankomatů, uzavřela spolupráci s největším provozovatelem obchodních nákupních center v USA Simon malls za účelem jejich instalace v těchto centrech. Zavádění automatů na Bitcoin bude pravděpodobně růst ještě rychlejším tempem. Více se dozvíte zde.
https://www.kryptonovinky.sk/najvacsi-prevadzkovatel-nakupnych-centier-v-usa-spolupracuje-s-vyrobcom-btc-bankomatov/
Cardano má silnou komunitu hodlerů, naznačují statistiky IntoTheBlock
Cena kryptoměny Cardano se oproti rekordním hodnotám z roku 2017 zotavuje jen velmi pomalu a to navzdory výrazným pokrokům vývojářského týmu, který souvisí s přechodem na fázi Shelley. Statistické údaje však naznačují, že Cardano disponuje aktivní komunitou, která vkládá do tokenu ADA mimořádně naděje. Tomuto zajímavému tématu jsme se věnovali v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/cardano-ma-silnu-komunitu-hodlerov-naznacuju-statistiky-intotheblock/
ESET a Microsoft upozorňují na viry, které těží kryptoměny
Slovenská softwarová bezpečnostní firma ESET zjistila, že autoři botnetu Stantiko distribuovali přes YouTube škodlivý software, který využíval výpočetní sílu napadených zařízení na těžbu kryptoměny Monera. Stantiko tak rozšířil své portfolio kriminálních činnosti z podvodných kliků, vkládání reklamy či krádeží hesel, na instalaci softwaru souvisejícího s těžbou digitální měny. Virus je podle ESET aktivní na internetu již od roku 2012 a zaměřuje se hlavně na uživatele v Rusku, na Ukrajině, Bělorusku a Kazachstánu. Podle zjištění antivirové firmy infikoval již více než 500 000 zařízení a je podobný softwaru Dexphot, který podle Microsoftu napadl více než 80 000 počítačů. Dexphot je aktivní od října 2018, pracuje nenápadné v pozadí a v příhodnou dobu se snaží spustit těžbu kryptoměn bez vědomí uživatele. Jeho škodlivý kód byl objeven v audio souborech WAW. (cointelegraph.com)
Durov bude svědčit ohledně Telegramu před newyorským soudem
Zakladatel Telegramu Pavel Durov a další dva zaměstnanci této společnosti budou svědčit před okresním soudem v New Yorku v souvislosti s právním sporem vůči Americké komisi pro cenné papíry a burzu (SEC). Stát by se tak mělo 7. nebo 8. ledna 2020. Durov se bude snažit přesvědčit soud, že tvrzení komise o tom, že prodej tokenů GRAM byl prodejem neregistrovaných cenných papírů, jsou nepravdivé. Telegram argumentuje, že nejde o cenné papíry a vše bylo v souladu se stanovenými pravidly, protože šlo o kvalifikované investory a ne retailové, jako v případě různých ICO. Společnost musela pro tyto komplikace odložit spuštění mainnetu Telegram Open Network (TON) s kryptoměnou GRAM, které bylo naplánováno na 31. října. Investoři v hlasování zatím projekt podpořili a souhlasili s poskytnutím času na vyřešení situace do dubna 2020. (cointelegraph.com)
BitBay delistuje anonymní kryptoměnu Monero. Přidají se i další burzy?
Burza BitBay oznámila, že odstraní ze své nabídky kryptoměnu Monero (XMR), která je zaměřena na anonymitu uživatelů. Důvodem jsou obavy z využívání Monero na praní špinavých peněz. Ukončit veřejnou obchodovatelnost akcií Monero nastane až 19. února 2020, čili zákazníci burzy mají dostatek času převést ji jinam. BitBay však upozorňuje, že výběry XMR nebudou možné mezi 29. listopadem a 5. prosincem, protože Monero čeká hardfork, během kterého budou transakce mimo burzu pozastaveny. BitBay nemusí být zdaleka poslední burza, která se rozhodne delistovat Monero, respektive jiné kryptoměny, u kterých nelze trackovat transakce. Důvodem jsou přísné regulační nařízení, které vyžaduje FATF (Financial Task Force). Ta upozorňuje kryptoburzy, že je povinné sledovat transakce jejich uživatelů, jinak porušují zákon. Při anonymních kryptoměnách to však není možné. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.