Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
5 ukazatelů, podle kterých reálný bullrun ještě ani nezačal
Portál Cointelegraph ve svém článku jmenoval 5 důvodů, proč jsme jen v počáteční fázi bullrunu a že nás skutečný růst ceny nejznámější kryptoměny Bitcoin teprve čeká. Mezi hlavní důvody patří rostoucí počet hodlerů, nízký retailový zájem, překonání vyššího časového rámce a technické ukazatele. Pojďme se na to podívat podobněji. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.
PayPal odhalil své další velké plány v sektoru kryptoměn
Generální ředitel společnosti PayPal Dan Shulman během zprávy o výsledcích této firmy za třetí kvartál 2020 informoval o dalších plánech firmy souvisejících s příchodem na trh kryptoměn v roce 2021. ,,Je zřejmé, že svět se rychle pohybuje od fyzického k digitálnímu. Není pochyb o tom, že digitální měny budou mít stále větší význam a budou mít stále větší funkčnost a vyšší postavení. Je jen otázkou času, kdy na trh přijdou CBDC. Nejde o to zda, ale kdy.“ Dalším významným milníkem pro sektor kryptoměn bude podle něj vznik kryptoměn krytých centrálními bankami (tzv. CBDC = Central bank digital currency), které bude PayPal pravděpodobně také povolovat. V článku se dočtete i o tom, že část Američanů už nyní může nakupovat kryptoměny přes PayPal a to, kdy přijde tato služba na evropský trh. Více se dozvíte v tomto článku.
VIDEO: Pravý bullrun ještě nezačal, o krypto na PayPal je velký zájem, DCA model nákupu je nejlepší volbou
Na jedné z největších krysptoburz světa Huobi se děly v průběhu včerejší zvláštní transakce, v rámci kterých na tuto burzu přišlo významné množství Tetheru (USDT) a zároveň z ní odešlo mnoho Bitcoinu. Singapurská burza však ve svém oficiálním prohlášení na Twitteru uvedla, že funguje bez problémů a všechny zůstatky uživatelů jsou v bezpečí. Stejně tak nebyly přerušeny ani možnosti výběrů z burzy a jiných tradičních operací, které platforma umožňuje. Spekulace o vývoji na burze, v rámci kterých se hovořilo i o zatčení jednoho z představitelů jejího vedení (burza to popírá) se však negativně odrazily na ceně nativního tokenu Huobi token, který vůči USDT poměrně výrazně oslabil. Podle Twitter účtu Whale Alert mělo na Huobi včera přijít kolem 400 milionů USDT, většinou z burzy Bitfinex, ale ještě předtím mělo z Huobi přijít na Bitfinex 100 milionů USDT. Pokud jde o převody Bitcoinu, Whale Alert upozornil na tisíce Bitcoinů, které v těchto hodinách odcházejí na neznámé peněženky nejen z burzy Huobi, ale i burzy Binance. (cointelegraph.com)
Prohlížeč Brave dosáhl dalšího významného milníku
Decentralizovaný prohlížeč Brave, v jehož rámci je možné využívat i nativní token Basic Attention Token (BAT), dosáhl dalšího významného milníku v podobě 20 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce jde o významný nárůst, neboť koncem října 2019 využívalo Brave v průměru jen kolem 8,7 milionu uživatelů. Zároveň výrazně stoupl počet denně aktivních uživatelů, který stoupl za rok ze tří milionů na 7 milionů. Více se dočtete zde.