Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Stane se Bitcoin druhým MySpace? 21-letý milionář je z něj zklamaný
Erik Finman je v kryptokomunitě dobře známé jméno a to přesto, že má jen 21 let. Již v roce 2011, kdy mu bylo 12, totiž investoval do Bitcoinu 1000 dolarů, díky čemuž je nyní milionář. Jeho názory jsou vzhledem k jeho dlouhému působení v bitcoinové komunitě respektovány bez ohledu na jeho nízký věk. Erik se však domnívá, že oproti roku 2011 se toho v souvislosti s Bitcoinem hodně změnilo. A bohužel ne k lepšímu. Více se dozvíte zde.
Antonopoulos o soudním sporu s Bitfinexem
Jedna z nejrespektovanějších postav kryptoprůmyslu Andreas Antonopoulos si myslí, že soudní spor mezi žalobci a burzou Bitfinex by měl být veden pod taktovkou právního týmu Liebowitz, který podle něj prokázal dostatečné pochopení technických a funkčních vlastnosti kryptoměn a blockchainu během soudního sporu mezi rodinou Davea Kleimana a Craigem Wrightem. Jméno společnosti, která bude vystupovat proti Bitfinexu zájem všech žalujících stran je nadále sporné. Kandidátů je po rozhodnutí soudu, že všechny spory budou řešení v rámci jednoho velkého případu, hned několik. Bitfinex a jeho sesterská firma Tether jsou žalované z důvodu podezření, že manipulovaly v roce 2017 cenu Bitcoinu, čímž klientům žalujících stran způsobily značné finanční ztráty. (cointelegraph.com)
Mileniálové preferují Bitcoin před akciemi několika úspěšných společností
Jedna z největších brokerských společností v USA aktualizovala své údaje týkající se rozložení investic u jejich klientů, kteří patří do kategorie mileniálů, respektive Generace Y. Do této generace patří lidé narození mezi lety 1980 až 1995. Zjistila, že mileniálové preferují investici do Bitcoinu více, než investice do nejznámějších společností na světě. Více se dočtete zde.
Podíl plateb kryptoměnmi na Darknetu se zdvojnásobil
Americká společnost sídlící v New Yorku informovala, že zatímco v roce 2018 měli platby na Darknetu jen 0,04% podíl na celkovém počtu všech kryptoměnových transakcí, v roce 2019 se zdvojnásobily na 0,08%. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
Kandidát na prezidenta USA chce jednoznačně regulace kryptoměn
Andrew Yang, který kandiduje za demokratickou stranu na amerického prezidenta, řekl během rozhovoru pro Bloomberg, že kryptoměny potřebují jednotný soubor pravidel a pokynů. ,,Momentálně jsme zaseknutí ve stavu, který je špatný pro inovátory, kteří chtějí do tohoto průmyslu investovat. Mou prioritou jsou jasné a transparentní pravidla, aby každý věděl, kam se v budoucnu může vydat a že si dokážeme udržet konkurenceschopnost,“ prohlásil. Prohlášení Yanga není překvapující, protože na stranu kryptoměn se postavil i v minulosti. Během loňského jednání v Kongresu mezi Markem Zuckerbergem a americkými kongresmany, jehož tématem byla kryptoměna Libra, kritizoval své kolegy z toho, že absolutně nerozumí dané problematice. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.