Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Provozovatel S&P 500 indexu spustí vlastní kryptoměnový index
Provozovatel S & P500 Indexu, S & P Dow Jones indica (DJI), tedy společnost, kterou společně vlastní tři finanční giganti S & P Global, CME Group a News Corp., pravděpodobně již v úvodu roku představí debutový index pro kryptoměny, díky čemuž se digitální aktiva opět výrazněji přiblíží Wall Street. V tiskové zprávě k této novince označila firma S & P Dow Jones indica kryptoměny v čele s Bitcoinem za rozvíjející se třídu aktiv, která upoutala jejich pozornost. Index, který připraví, by měl údajně pokrývat až 550 kryptoměn. Podrobněji jsme se tématu věnovali zde.
Paul Tudor Jones si myslí, že cena Bitcoinu „je špatná“
Respektovaný investor Paul Tudor Jones, který je vůbec prvním miliardářem mimo kryptosektor, který se odvážil v úvodu roku po vypuknutí pandemie koronaviru označit Bitcoin za potenciálně nejlepšího držitele hodnoty a hedge vůči inflaci, o něm mluvil opět v rámci rozhovoru pro Yahoo Finance. Vedle toho konstatoval, že současné ohodnocení Bitcoinu je podle něj mimo. Nuž a na adresu BTC se vyjadřovali i další známí představitelé finančního sektoru. Více se dozvíte zde.
VIDEO: Bitcoin na Wall Street, co dále Ethereum či novinky Polkadot
Tradičně v pátek přináší YouTube kanál Zaujalo ma video souhrn top zpráv ze světa kryptoměn za posledních pár dní, o kterých jsme vás informovali i v rámci našeho kryptoměnového portálu Kryptonovinky. I tentokrát se dozvíte mnohé zajímavosti ze světa Bitcoinu, ale řeč bude také o Ethereum, Polkadot či potenciálně komplikované budoucnosti mnohých stablecoinů, které výrazně ovlivnily to, jak vypadá současný kryptoměnový trh.
Polkadot nemusí být zabijákem Ethereum, tvrdí Gavin Wood
Kryptoměna, která je svým potenciálem a také způsobem, jak má fungovat, stále více srovnávána s Ethereum, respektive s jeho budoucí generací Ethereum 2.0, je Polkadot. K budoucnosti této kryptoměny se nejnověji vyjádřil i její zakladatel Gavin Wood, který hovořil o Polkadot a Ethereum v rámci podcastu s Laurou Shin. Uvedl v něm, že tyto dva blockchainy mohou úspěšně koexistovat i vedle sebe, aniž by musel v konečném důsledku jeden z nich zvítězit. Více se dočtete v tomto článku.
Čínská CBDC bude centralizovaná, jinak to nezvládne
Sky Guo, který je generálním ředitelem společnosti Cyperium, si myslí, že trend zájmu centrálních bank o emitování vlastních digitálních kryptoměn (CBDC = Central bank digital currency) vázaných na jejich fiatové měny, bude pokračovat. CBDC se podle jeho názoru dostala do módy i díky koronaviru, který více soustředil pozornost na možnosti bezhotovostních platebních systémů. Mnohé centrální banky proto podle něj nyní studují možnosti, jak digitalizovat své měny. Nejdále je Čína, která staví svou kryptoměnu na blockchainu, ale Sky Guo podnikající právě v této zemi je skeptik, pokud jde o jeho decentralizovanější využití. ,,Čínská CBDC bude ve skutečnosti zcela centralizovaná, protože mají 1,4 miliardy lidí a obrovské objemy transakcí. Žádná DLT v současnosti nezvládne tento druh transakcí.“ Z jeho slov vyplývá, že ačkoli bude čínský digitální juan vnímán částečně i jako kryptoměna, v podstatě půjde o systém řízený z jednoho centrálního bodu, čímž se výrazně odliší od těch tradičních. (cointelegraph.com)