Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Čekací doby na schválení ETF mohou být zkráceny
Členy americké komise pro cenné papíry a burzu, tedy SEC, čeká hlasování o změnách týkajících se procesu schvalování společnosti, které se ucházejí o povolení pro zalistování na burzách. Pokud by návrhy na zefektivnění jejich procesů byly schváleny, podávání žádosti pro investiční společnosti a jejich následné přehodnocování by mohlo mít rychlejší tempo. Jak upozornil portál Cointelegraph, přispět by to mohlo i k rychlejšímu schvalovacímu procesu u firem, které se orientují na blockchain průmysl a v konečném důsledku by to mohlo přispět ke schválení prvního Bitcoinu ETF, protože společnosti žádající o schválení ETF by už nemuseli na definitivní verdikt čekat téměř rok (čekací doba, plus možné odložení verdiktu). Předseda SEC Jay Clayton konstatoval, že nové principy zmodernizují a zefektivní celý proces schvalování, což povede ke sníženým nákladům a efektivnějšímu využívání pracovních zdrojů celé této organizace. (cointelegraph.com)
Trend institucionalizace může vést ke schválení Bitcoinu ETF
O růstu institucionálního zájmu o Bitcoin jsme psali v poslední době nejeden článek. Náznakem stoupajícího zájmu institucí o BTC je rostoucí zájem o obchodování na CME a samozřejmě zejména trend stoupající hodnoty spravovaného kapitálu společností Grayscale, která je v trendu akumulace nových Bitcoinů v současnosti největší štikou na trhu. Portál Cointelegraph přitom upozorňuje na to, že instituce stále více vyhledávají akreditované a regulované společnosti, které nabízejí bezpečnou správu jejich kryptoaktív. To vede k tomu, že kapitál z neregulovaných burz, které byly známy svým washtradingem, se v poslední době přemísťuje k těmto bezpečnějším správcovským společnostem. Velcí investoři jsou stále náročnější a vyžadují nejen bezpečné, ale i transparentní prostředí pro úschovu kapitálu. V konečném důsledku to vede k tomu, že se burzy musí tomuto trendu přizpůsobit, aby udržely svou konkurencischopnost a přežili. Je tedy možné, že vliv washtradingu a netransparentních burz může být stále menší a tím pádem bude celý trh přehlednější. To následně může vést k tomu, že bude schváleno i Bitcoinové ETF, protože hlavním argumentem, proč ho Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) dodnes neschválila jsou obavy z možné manipulace jeho ceny v neregulovaném prostředí. (cointelegraph.com)
Čínský akciový trh v nové bublině. Jak to ovlivní kryptoměny?
Nejnovější trend vypadá tak, že čínští retailoví, tedy malí investoři, houfně vyhledávají vysoce rizikové akcie, které mohou přinášet vysoké výnosy. Hnací silou jejich investičních aktivit mají být nízké úrokové sazby a snadný přístup k investičním produktům typu amerického Robinhood. No a čínští představitelé zatím hovoří o „zdravém býčím trhu“ v celostátní televizi. Dramatický nárůst hodnoty čínských akcií začínají analytici porovnávat s bublinou z roku 2015. Jak to může ovlivnit ceny kryptoměn? Tématu jsme se věnovali v tomto článku.
Dokáže se čínský digitální juan prosadit v konkurenci Tetheru?
Cílem čínského digitálního juanu, který podle všeho uvede Čínská centrální banka (PBoC) na globální trh ještě před zimní olympiádou v Pekingu v roce 2022, bude konkurovat americkému dolaru. Podle Charlese Yanga z Genesis Block však nemusí být ani dostatečně přesvědčivou alternativou vůči stablecoinu USDT od společnosti Tether. Více jsme se tématu věnovali zde.
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.