Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Bitcoin se nikdy nestane privátní kryptoměnou, tvrdí Antonopoulos
Andreas Antonopoulos, který patří mezi nejznámější a nejrespektovanější speakery o kryptoměnách, si myslí, že Bitcoinu by se hodilo více prvků zajišťujících soukromí, ale zároveň neočekává, že se jednou stane skutečně privátní kryptoměna. Andreas to konstatoval během včerejší rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravděpodobně nikdy neimplementuje všechny funkce pro ochranu osobních údajů, které jsou typické například pro kryptoměny typu Monero (XMR). Více se dočtete zde.
Zájem o DeFi projekty výrazně roste
Analytická společnosti Dune Analytics informovala, že celkový počet uživatelů zapojených do DeFi projektů stoupl za poslední měsíc o více než 20% a od ledna až o 140% na aktuální celkový počet 240 tisíc. Celková hodnota zablokovaného kapitálu v DeFi projektech už přesáhla 2 miliardy dolarů, přičemž pouze 6 měsíců zpátky poprvé překonala úroveň jedné miliardy. Největší hodnota je aktuálně uzmaknutá v DeFi projektu Compound, jde o téměř 680 milionů dolarů. Následují Maker (607M), Synthetix (352), Balancer (159) a Aave (155). Těchto 5 projektů dohromady drží 94% celkové hodnoty uzamčené v DeFi. (Cointelegraph.com)
Rýsuje se spolupráce Cardano a Litecoinu?
Hlavní představitel kryptoměny Cardano a generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson, nevyloučil, že mezi Cardano a Litecoinem dojde ke spolupráci, když na Twitteru vzkázal lídrovi Litecoinu Charliemu Lee, že by bylo skvělé, kdyby se pokusil udělat něco společně. ,,Líbila by se mi myšlenka testování křížové řetězové komunikace mezi Litecoinem a Cardano. Máme spoustu nápadů a jsem si jistý, že i vy,“ vzkázal Leeovi.
Pro zajímavost podle žebříčku portálu Cointelegraph je Charlie Lee 13. nejvýznamnější postavou kryptoprůmyslu a Hoskinson se ocitl na 39. místě. Cardano však díky šílenství, který dosáhlo díky několika významným sdělením během minulého summitu, dokázalo už litecoin v kapitalizaci předběhnout a aktuálně je šestkou na trhu (cointelegraph.com)
Co se stane s kryptoměnami po smrti jejich majitele?
Co se stane s kryptoměnami když zemře jejich majitel? A pokud znal privátní klíče jen on a nezanechal po sobě žádné instrukce, budou nenávratně ztraceny. Jako mnohé Bitcoiny, které byly vytěženy v prvních letech existence a lidé podcenili bezpečnou úschovu těchto přístupových údajů. Kremační institut se rozhodl vypracovat na toto téma studii, v rámci které oslovil krypotměnové investory, rozdělil je do generačních kategorii a zeptal se jich, jestli už řešili tuto problematiku. Více se dozvíte zde.
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.