Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Pozor na podvodné „Cardano“ projekty
Cardano Foundation, jedna ze tří organizaci stojících za vývojem této kryptoměny, upozornila, že na trhu vzniklo několik nových projektů, které zneužívají název Cardano, ale nemají s ním absolutně nic společného. Jde o názvy jako Cardano Gold, Cardano Cash či Cardano Vision. Vznik tokenů, které se snaží napodobit Cardano, může být svým způsobem pozitivním signálem pro samotné Cardano, jelikož to naznačuje jeho stoupající popularitu pro blížící se spuštění stakingu a přechodem na fázi Shelley. (cryptoslate.com)
Jaké jsou vyhlídky XRP do budoucna?
CEO společnosti Ripple Brad Garlinghouse mluvil v rozhovoru pro Bloomberg o budoucnosti kryptoměny XRP a vysvětlil, proč věří, že bude z dlouhodobého hlediska úspěšná. Naznačil však, že může jít o maratón nejen v letech, ale až desetiletích. Podrobnosti se dozvíte zde.
https://www.kryptonovinky.sk/ake-su-vyhliadky-xrp-do-buducnosti-garlinghouse-sa-nepozera-na-sucasnu-cenu/
Weiss Ratings pobouřila „tweety“ o XRP a Stellar
Americká společnost Weiss Ratings, která jako první začala v úvodu roku 2018 udělovat kryptoměnám ratingy, pobouřila značnou část komunity dvěma tweety, které se týkaly kryptoměn XRP a Stellar. Naznačila totiž, že přesun komunity XRP ke Stellaru by dávalo smysl. Více se dočtete v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/weiss-ratings-tweetmi-o-xrp-a-stellar-xlm-poburila-komunitu/
Blockchain a umělá inteligence nástrojem války?
Indický ministr obrany Rajnath Singh prohlásil, že blockchain a umělá inteligence mohou výrazným způsobem ovlivnit vojenský průmysl. Poukázal při tom na to, že nové technologie se vždy začaly využívat i v rámci armády. Ať už šlo o tryskové motory, rakety nebo jaderné zbraně. Bývalý tajemník NATO Anders Fogh Rasmusen přiznal, že může mít pravdu: ,,Ano, existuje tu tato potenciální možnost. Digitální technologie od roku 1990 transformují válku, takže nové technologie jako je blockchain, mají potenciál definovat vojenský průmysl v následujících desetiletích. Data a jejich sdílení budou v budoucnu pro války rozhodující, zejména s rozvojem umělé inteligence. „(cointelegraph.com)
Nová pravidla FATF změní způsob, jak fungují kryptoburzy
Generální ředitel společnosti CipherTrace se v rozhovoru pro Cointelegraph vyjádřil k novým předpisům mezinárodní organizace FATF, které mají pracovní označení „cestovní pravidlo“. ,,Nové nařízení, které přicházejí od FATF, změní způsob, jak fungují kryptoměnové společnosti (zejména směnárny a burzy). Ty budou muset sledovat nejen transakce svých vlastních zákazníků, ale i to, na jaká místa jejich zákazníci posílají peníze,“ vysvětlil. Nařízení FATF, které by měly začít respektovat burzy už v příštím roce, budou představovat hlavní problém pravděpodobně u kryptoměn zaměřených na soukromí a anonymitu. Stopování transakcí kryptoměn typu Monera či Zcash totiž není možné, což může vést k tomu, že burzy budou muset takové typy kryptoměn odstranit ze své nabídky. Nařízení FATF souvisí zejména s bojem proti praní peněz a financování nelegální činnosti. (cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.