Balaji Srinivasan, významná osobnost v oblasti technologií a kryptoměn, se podělil o své myšlenky o kryptoměnách a umělé inteligenci (AI) na sociální síti X (Twitter).
Srinivasan je uznáván pro své rozsáhlé příspěvky jako podnikatel, investor a spisovatel. Spoluzakladatel Counsyl, který působil také jako technický ředitel kryptoměnové burzy Coinbase a byl generálním partnerem ve fondu s rizikovým kapitálem Andreessen Horowitz (a16z), na X-ku napsal:
„Co jsou peníze po generativní AI a robotice? Jsou to v podstatě kryptoměny. Peníze samotné se stávají kryptoměnami, stejně jako inteligence se stává elektrickou.“
MONEY AFTER AI IS CRYPTO
What is money after generative AI and robotics? This is essentially crypto. Money itself becomes cryptocurrency, just as much intelligence becomes electricity.
Here’s why:
1) First, cryptocurrency is what’s provably scarce in the age of AI abundance.… https://t.co/hEGcdiGojS
— Balaji (@balajis) June 15, 2024
Pět klíčových bodů
Balaji Srinivasan také ve svém příspěvku uvedl 5 bodů, kterými potvrdil své tvrzení.
V prvním bodě tvrdil, že kryptoměny mají prokazatelnou vzácnost v éře hojnosti AI. Tato vzácnost je prospěšná, protože vzácná kryptoměnová aktiva mohou být použita k ověření lidské identity uprostřed převládajících AI nástrojů schopných napodobovat lidské chování.
Ve druhém bodě podrobně vysvětlil, že peníze fungují jako most mezi ekonomicky odlišnými subjekty. Zatímco vnitřní činnosti, jako je pohyb ruky nebo robota, kterého vlastníte, nevyžadují platbu, interakce s roboty vlastněnými jinými subjekty budou stále vyžadovat finanční transakce.
Ve třetím bodě Srinivasan tvrdil, že vysoká úroveň vzácnosti stále přetrvává, což zajišťuje pokračující význam peněz. Zatímco určité formy vzácnosti v domácnosti, jako jsou pračky, mohou zmizet a být nahrazeny mobilními roboty, celkový koncept vzácnosti zůstává.
Kromě toho ve čtvrtém bodě zdůraznil, že dodavatelské řetězce potřebné pro výrobu robotů a jaderné elektrárny potřebné pro provoz AI datových center budou nadále vzácné. Tyto dodavatelské řetězce se v současnosti nacházejí hlavně v Číně a Asii, což činí peníze v těchto regionech hodnotnými.
V pátém bodě Srinivasan uvedl, že nejdůležitější formou vzácnosti v éře AI jsou soukromé klíče pro ovládání robotů. Ty se také podle něj stanou součástí kryptoměn. Srinivasan v tomto bodě tvrdí, že integrace Web3 na Bitcoinu (BTC) a Ethereum (ETH) mají mnohem vyšší úrovně bezpečnosti než jakýkoli systém Web2.
„Stručně řečeno: AI je digitální hojnost, ale nedělá vše hojným. Kryptoměny jsou digitální vzácnost a doplňují hojnost AI. Takže peníze v éře AI jsou kryptoměny,” dodal na závěr.
Zdroj:news.bitcoin.com