Spoluzakladatel Ethereum (ETH) a generální ředitel společnosti Consensys Joe Lubin je ohledně budoucího vývoje a adopce kryptoměn nadále optimistický. „Nejlepší období teprve přijde,“ uvedl během konference ETHDenver.
Konec monetárního systému?
Lubin se 29. února, čili na přestupný den, zúčastnil konference ETHDenver, kde vystoupil v diskusi nazvané Co pohání další super cyklus. Lubin během ní poukázal na současný stav kryptotrhu, který signalizuje konec životnosti světových monetárních systémů.
Podle Lubina se kryptoměny zrodily v éře, která byla charakteristická kontrolovanými penězi. Tvrdí, že šlo o dlouhé období centralizované důvěry. Lubin přitom vyzdvihl nápad Satoshiho Nakamota, který skrze Bitcoin k tomuto systému přinesl alternativu.
„Satoshi vynalezl decentralizovanou důvěru oproti centralizované důvěře. Nikdy předtím jsme na planetě neviděli decentralizovanou důvěru,“ řekl.
Spotové ETF
Lubin se vyjádřil i k otázce schválení spotových bitcoinových ETF. Na ty čekali investoři od první žádosti bratrů Winklevossových celou dekádu. Poznamenal, že jejich spuštění může sloužit jako potvrzení legitimity Bitcoinu (BTC) jako investice, avšak zdůraznil obavy z jakéhosi oslabení vize Satoshiho Nakamota institucionálními investory.
Když se mluvilo o výhodách spotového BTC ETF a potenciálním ETF u Ethereum, Lubin vyjádřil názor, že v krátkodobém horizontu je to skvělá věc. Poukázal na „otevření dveří“ pro příliv nového kapitálu do kryptoměn. Zároveň řekl, že schválení ETF ztěžuje regulátorům a politikům možnosti zasahování do portfolií lidí.
Kryptoměnová politika USA
Lubin také naznačil, že kryptoměny v USA nabírají na síle, a to i přes určité nesrozumitelné kroky ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Také ocenil soudní systém za jasné vidění a ochranu zákonů a Ústavy Spojených států.
„Myslím si, že se rozbíhá momentum a je to nezastavitelné. SEC pod administrativou Bidena udělala některé věci, které byly opravdu zarážející. Je cítit prvek manipulace a nepřiměřenosti v některých akcích, které podnikla. Soudní systém však byl úžasný v jasném vidění věcí a zabezpečení, aby byly dodrženy a chráněny zákony Spojených států amerických a jejich Ústava.“
Zdroj: cointelegraph.com